Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2020, 14:16

Kontroverzná výkladná skriňa technológii. BMW iX sa začne vyrábať už budúci rok

Novinka sa začne sériovo vyrábať v závode BMW Dingolfing od druhej polovice roka 2021, pričom prinesie hneď niekoľko technologických vymožeností.

Kontroverzná výkladná skriňa technológii. BMW iX sa začne vyrábať už budúci rok
Zdroj: BMW

Nemecká automobilka BMW opäť púta pozornosť jedinečným dizajnom, avšak tentokrát ide o technológiami skutočne nabitý predsériový model pripravovaného vozidla. Ide teda o ďalší dôležitý krok pre značku vo vývoji špičkového elektrického SUV (respektíve SAV-Sports Activity Vehicle), pričom vychádza z už dávnejšie spomínaného konceptu Vision iNEXT (2018).

Výrobca hovorí, že nové predsériové prevedenie spája najnovšie inovácie v oblastiach ako dizajn, elektrifikácia, automatizovaná jazda, služby a konektivita. Čistý a minimalistický dizajn exteriéru potom ukazuje novú formu mobility zameranú priamo na potreby posádky vozidla. To všetko by sa malo premietnuť aj do reality v priebehu budúceho roka.

Charakteristický vzhľad

Prednú časť aj v tomto prípade dopĺňa veľká kontroverzná maska chladiča s riešením, aké využíva napríklad aj nové BMW radu 4, ktoré sme predčasom na pár hodín dostali do rúk. Aj v jeho prípade sme boli na začiatku skeptickí, avšak pri reálnom stretnutí sme mali z novinky veľmi dobré dojmy.

Podobne to bude možno aj u sériového variantu BMW iX, avšak tu je maska chladiča úplne zakrytá (elektro technika potrebuje iba malé množstvo vzduchu). Novinka má dĺžku a šírku porovnateľnú s aktuálnym modelom BMW X5, pričom výška a klesajúca línia strechy sú zhodné so štýlovým BMW X6. Veľkosť diskov kolies potom pripomína skôr BMW X7.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.