Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2020, 11:36

Auto, ktoré vo svete nemá obdobu. Taliani odhalili luxusnú SUV limuzínu

Každý z desiatich automobilov výrobného programu bude šitý priamo na mieru klienta po zvolení možnosti prispôsobenia.

Auto, ktoré vo svete nemá obdobu. Taliani odhalili luxusnú SUV limuzínu
Zdroj: Aznom

Ponuka automobilov na dnešnom trhu je naozaj neskutočne pestrá a vyberie si snáď i ten najnáročnejší zákazník. Zapáčil sa vám tvar sedanu? Kúpte si ho. Chcete luxusnú limuzínu? Tu je. Túžite po aspoň trochu schopnom SUV? Nech sa páči, výber je veľký. Neviete sa rozhodnúť a najradšej by ste to všetko nejak spojili? Žiadny problém, je tu malosériová automobilka Aznom.

Presne tak, talianska spoločnosť Aznom Automotive totiž prednedávnom upútala pozornosť pripravovaným modelom Palladium a jeho skutočne veľkolepými skicami, ktoré informovali o tom, že by malo ísť o prvú "sériovú" luxusnú SUV-limuzínu.

​Aktuálne sa tieto predpovede nielen že do bodky naplnili, ale v niektorých smeroch dokonca presiahli očakávania. Aspoň teda z nášho pohľadu, no posúďte to z fotografií v galérii vyššie radšej sami. „Vyrobili sme toto vozidlo použitím remeselných výrobných techník, ktoré sú dnes takmer zabudnuté,“ hovorí Marcello Meregalli, zakladateľ značky Aznom.

Po vzore americkej ikony

Model bude predstavovať na cestách poriadnu masu. Na výšku meria dva metre, na dĺžku až takmer šesť metrov a jeho rázvor dosahuje hodnotu 3,67 metra. Prekvapuje aj hmotnosťou, ktorá sa vyšplhala až na 2 650 kilogramov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 60% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.