Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2020, 11:35

Ford zlepšil užitočné sledovanie mŕtveho uhla. Pomôže vám aj s prejazdom cez križovatku

Registrovanie vozidiel v mŕtvom uhle a upozorňovanie na nich patrí z nášho pohľadu k najužitočnejším asistentom v dnešných autách.

Ford zlepšil užitočné sledovanie mŕtveho uhla. Pomôže vám aj s prejazdom cez križovatku
Zdroj: Youtube.com/Ford Europe

Jazda autom je pre mnohých relaxom, pre iných zase iba "povinnosťou" ako sa dostať z bodu A do bodu B. Nech patríte do ktorejkoľvek skupiny, na cestách číha množstvo nebezpečných nástrah, ktoré môžu ohroziť zdravie vaše i ostatných účastníkov cestnej premávky či samotné vozidlo.

Medzi najzradnejšie úkony, ktoré v premávke vodiči vykonávajú, je prechádzanie medzi jazdnými pruhmi. Hovorí o tom aj štatistika z Veľkej Británie, podľa ktorej v roku 2018 až viac ako polovica všetkých dopravných nehôd mala za príčinu nedostatočné skontrolovanie okolia alebo nesprávne vyhodnotenie rýchlosti a smeru jazdy iného vozidla.

V tomto smere je aj z nášho pohľadu nepopierateľne užitočným pomocníkom asistent sledovania mŕtvych uhlov. Niektoré automobilky ho ponúkajú už v podstate sériovej výbavy, iné si zaň účtujú nejaké tie eurá navyše. V každom prípade, práve toto je prvok, za ktorý by sme si pri konfigurácii nového automobilu rozhodne priplatili. 

Vylepšená funkcia s aktívnym zásahom

Automobilka Ford aktuálne predstavila novú technológiu, ktorej úlohou je pomáhať vodičom práve s predchádzaním na cestách s viacerými jazdnými pruhmi kvôli možným kolíziám s vozidlami v mŕtvom uhle. Novinku prvýkrát výrobca osadil do novo predstaveného SUV modelu Ford Kuga, pričom technológia sleduje, či sa mimo zorného poľa nenachádzajú zozadu prichádzajúce vozidlá.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.