Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.11.2020, 11:35

Prvý vlastný model novej španielskej značky. Poznáme jeho slovenskú cenu

Cupra Formentor u nás štartuje predaj v najvýkonnejšej verzii a do konca novembra aj v limitovanej edícii First Edition so skutočne bohatou výbavou.

Prvý vlastný model novej španielskej značky. Poznáme jeho slovenskú cenu
Zdroj: Cupra

Cupra patrila dlhé roky k uznávaným športovým divíziám a bola spájaná s automobilkou Seat. Na jar 2018 však nastalo radikálne rozhodnutie a od španielskeho výrobcu sa úpravca odpojil, čím vznikla samostatná značka Cupra. Jej prvým dielom bol zásadne upravený model Seat Ateca (Cupra Ateca), ktorí priniesol vylepšený vzhľad, športovejšie jazdné vlastnosti a najmä nadopovaný motor.

Mnohí fanúšikovia však stále čakali na príchod modelu určeného výhradne pre túto značku. V súvislosti s horúcou novinkou Formentor sa toho dočkali a teraz toto crossover-kupé pomaly prichádza aj na slovenský trh. Ide o model navrhnutý a vyvinutý už od základu exkluzívne pre značku Cupra, kombinuje benefity športového automobilu s kvalitami áut segmentu SUV, pričom samotná značka do neho vkladá veľké nádeje. 

„Formentor zhmotňuje esenciu značky a bude kľúčovým produktom pre etablovanie novej značky ako relevantného hráča na trhu. Vďaka tomuto modelu očakávame, že značka Cupra rozšíri svoju medzinárodnú prezenciu a zdvojnásobí objem predaja,“ povedal Wayne Griffiths, predseda predstavenstva Seat a šéf značky Cupra. 

Najvýkonnejšia verzia a slušná výbava

Model CUPRA Formentor je pomenovaný po myse Formentor na španielskom ostrove Mallorca, jednej z najkrajších a najdivokejších oblastí na súostroví Baleáry. Na Slovensku spustil výrobca predpredaj modelu výhradne pre najvýkonnejšiu verziu s označením Formentor Veloz a jej uvádzaciu edíciu Formentor Veloz First Edition. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.