Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.10.2020, 00:00

Smradľavá záhada Hyundaiu. Sedadlá jeho nóbl SUV páchnu cesnakom a ponožkami

Americká pobočka kórejskej značky rieši nezvyčajný problém. Niektoré SUV Palisade začali vo vyšších teplotách po určitej dobe používania produkovať nepríjemný zápach.

Smradľavá záhada Hyundaiu. Sedadlá jeho nóbl SUV páchnu cesnakom a ponožkami
Zdroj: Hyundai USA

Vôňu nového auta mnohí motoristi poznajú - aj keď si nové auto kupuje málokto, v showroome alebo na automobilovej výstave sa s ním určite väčšina ľudí už zoznámila.

Niekomu je zmes pachov čerstvých áut veľmi príjemná, ďalší z nich nadšený príliš nie je, každopádne je isté, že vône z nového vozidla po niekoľkých mesiacoch používania pomerne spoľahlivo vyprchajú. Dokonca sa predávajú i osviežovače vzduchu do auta s "vôňou nového auta".

​Niektorí majitelia SUV Hyundai Palisade v USA však riešia problém s nepríjemným zápachom svojho vozidla, za ktorý nemôžu, píše iDNES.cz. Užívatelia v tamojších automobilových fórach aj redaktori amerického motoristického magazínu Cars.com sa sťažujú, že ich kusy začali po určitom čase produkovať v interiéri nepríjemný zápach nejasného pôvodu.

Sťažnosti nie sú ničím neobvyklým, problém sa zdá byť relatívne rozšírený a zhoršuje sa najmä s rastúcou teplotou. Niekoľko majiteľov vozidla zápach odhalilo až v priebehu leta, aj keď auto vlastnia už od konca minulého roka. Zápach niektorí opisujú ako akúsi kombináciu cesnaku a špinavých ponožiek, iní hovoria, že má viac chemickú než organickú povahu.

Problém stále pretrváva

Podľa doterajších informácií sa zdá, že problémom trpia vozidlá s jednou konkrétnou konfiguráciou čalúnenia, a to bohužiaľ s luxusným prevedením interiéru s čalúnením sedadiel vo svetlej koži Nappa. Za pozornosť stojí tiež fakt, že sesterskému modelu Kia Telluride sa sťažnosti v podstate vyhýbajú, takže sa zdá, že na vine je konkrétne vyhotovenie sedadiel.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.