Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2020, 14:08

Revolúcia v podaní Rumunov. Dacia odhalila najlacnejší európsky elektromobil

  • Objednávky nového modelu Dacia Spring by mali byť spustené začiatkom budúceho roka.
  • Cenu síce nepoznáme, no už samotný výrobca hovorí o "najlacnejšom mestskom elektromobile na európskom trhu".
Revolúcia v podaní Rumunov. Dacia odhalila najlacnejší európsky elektromobil
Zdroj: Dacia

Dacia opäť spôsobuje rozruch na automobilovom trhu a po odhalení modernizovaného Sandera či Loganu do sveta vypúšťa vo svetovej premiére (ktorá sa odohrala na digitálnom podujatí Renault eWays) svoj vôbec prvý elektromobil.

Označenie "svoj" však netreba brať s istou rezervou, nakoľko vo vývoji hral významnú úlohu čínsky elektro model od Renaultu, z ktorého nová elektrická Dacia Spring priamo vychádza. Aj napriek tomu môžeme hovoriť o revolúcii v podaní rumunskej Dacie, nakoľko nič podobné sa zatiaľ v ponuke tejto značky neobjavilo.

​O spolupráci naprieč koncernom a zdieľaní väčšiny riešení sa pritom hovorilo už dávnejšie pred debutom, keďže už samotný dizajn elektromobilu Dacie čo-to nahovoril pri oficiálnych snímkach konceptu.

Drsný vzhľad

Výrazné rozdiely oproti spomínanému elektrickému Renaultu menom K-ZE teda nemožno čakať, odlišná je u sériového modelu v zásade iba maska chladiča s iným vnútorným vyhotovením či osadené logo.

Štýlovým doplnkom je aj kontrastné lakovanie (farebný balík Orange Pack) okolo bočných ochranných líšt, spätných zrkadiel a linku nájdeme aj v maske chladiča alebo na strešných lyžinách. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.