Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2020, 11:10

Revolúcia v podaní rumunskej Dacie. Lacný elektromobil spoznáme budúci týždeň

Svetová premiéra očakávaného dostupného elektrického modelu je naplánovaná na 15. október 2020 počas „digitálneho“ podujatia Renault eWays.

Revolúcia v podaní rumunskej Dacie. Lacný elektromobil spoznáme budúci týždeň
Zdroj: Dacia

Len nedávno spôsobila v automobilovom svete rozruch predstavením modernizovaných a podstatne atraktívnejších dostupných modelov Sandero a Logan, no a teraz pripravuje verejnosť na ďalší tvrdý úder. Tentoraz revolučný a primárne zameraný na boj proti emisiám. 

Potvrdený je totiž dátum, keď sa má svetu predstaviť dlhoočakávaná novinka Spring z produkcie rumunskej automobilky Dacia. Hoci cena zatiaľ nie je známa, malo by ísť o európsky najlacnejší elektromobil, ktorý sa bude svojím riešením radiť ku crossoverom. „Dacia Spring bude cenovo dostupná elektrická revolúcia,“ avizuje samotná Dacia.

Rozmerový ideál

Automobilka zatiaľ nezverejnila žiadne bližšie informácie vzhľadom na použitú techniku a rovnako nepribližuje ani svoj „návod“, ako postavila dostupný automobil využívajúci stále pomerne drahé lítium-iónové batérie. Vieme však, že základom novinky sa stal model Renault K-ZE, ktorý francúzska automobilka predáva na veľkom čínskom trhu.

Veľkosťou by sa prichádzajúci kompaktný crossover od Dacie nemal príliš líšiť, a tak možno s najväčšou pravdepodobnosťou počítať s totožnou dĺžkou 3 750 milimetrov, šírkou 1 579 milimetrov, výškou 1 513 milimetrov a rázvorom s hodnotou 2 423 milimetrov. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 51% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.