Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.09.2020, 14:20

Dacia zverejnila detaily svojich ľudových modelov. Prekvapili konektivitou aj dizajnom

Novinky teraz pôsobia modernejšie, hodnotnejšie a taktiež už na prvý pohľad atraktívnejšie. Dočkali sme sa aj prekvapivých technológií na túto cenovú kategóriu.

Dacia zverejnila detaily svojich ľudových modelov. Prekvapili konektivitou aj dizajnom
Zdroj: Dacia

Ak túžite po novom aute a váš finančný limit je skutočne skromný, každým rokom sa ponuka dostupných modelov na Slovensku zmenšuje. Informovali sme vás o tom nedávno v rebríčku desiatich áut do 10-tisíc eur, pričom sme spomenuli, že mnohé vozidlá patriace do rebríčka po minulé roky sa v súčasnosti už ocitli nad touto cenovou hranicou. 

Na jednu stranu za to môžu i prísne emisné limity a vysoké pokuty hroziace automobilkám pre ich nedodržanie. Vzhľadom na to sa potom výrobcovia rozhodnú "kompenzovať" si to vyššími predajnými cenami, čo zaistí vyšší príjem i na spomínané platenie pokút.

V niektorých prípadoch je to však aj vecou novej generácie modelu, ktorá dostala bohatšiu výbavu a posunula úroveň vyššie. Za to si následne zákazník aj zaplatí. 

​Podobne je tomu aj u Dacie, ktorá ponúka na trhu stále veľmi dostupné automobilky a dovolíme si tvrdiť, že jedny z najdostupnejších. Príchod podstatne vylepšených zástupcov "ľudovej voľby" v podobe Loganu a Sandera nepochybne poteší, no otázna zostáva cena.

Tá zatiaľ nie je známa a ak sa výrazne nezmení, budú novinky opäť predajným hitom pre tých, ktorí chcú auto s dobrým pomerom cena/protihodnota. Aktuálne začína napríklad Sandero na sume od 7 960 eur.

Atraktívnejší vzhľad

Značka vyslala do sveta informácie a snímky ohľadom svojich vylepšených modelov už prednedávnom, avšak až teraz sa dozvedáme všetky ďalšie podrobné parametre očakávaných modelov.

V skratke - Sandero i Logan budú podstatne atraktívnejšie a to už na prvý pohľad, hoci zmeny sú skôr evolučné, bež revolučné. Nadpriemernú praktickú svetlú výšku s hodnotou 133 milimetrov si modely zachovali, pričom k nej pridávajú aj o 15 milimetrov zväčšený rozchod kolies.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 60% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.