Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2020, 11:40

​Toto je najvýkonnejší a najrýchlejší Peugeot v histórii značky. Dostal až tri motory

Niekoľko rokov od prvotného konceptu spoznávame sériovú podobu nabrúseného modelu Peugeot 508 Sport Engineered.

​Toto je najvýkonnejší a najrýchlejší Peugeot v histórii značky. Dostal až tri motory
Zdroj: Peugeot

Peugeot v poslednom období chrlí jeden pozornosť priťahujúci model za druhým. Po plug-in hybridnom Peugeote 3008 HYbrid4, s dobre fungujúcim pohonom všetkých štyroch kolies a hybridnou technikou, sa do pozornosti aktuálne dostáva snáď najväčší klenot za uplynulé roky.

Automobilka totiž predstavila dlho očakávanú vrcholnú verziu štýlového modelu 508. Ten upútal už v bežných prevedeniach najmä svojim atraktívnym dizajnom exteriéru i interiéru, no tentokrát bude pozornosť smerovať skôr na technické riešenie a pohonné ústrojenstvo. Ono, ide totiž o najrýchlejší a najvýkonnejší sériový model, aký kedy tento francúzsky výrobca stvoril. 

Rozpoznateľný, no s jemnými úpravami

Po dávnejšie predstavenom koncepte tak spoznávame Peugeot 508 s prívlastkom Sport Engineered vo finálnej podobe. Z hľadiska dizajnu je, už v základe poriadne štýlový člen portfólia značky, obohatený o množstvo aerodynamicky vyzerajúcich nadstavcov namontovaných na inak sériovo tvarované nárazníky.

Pribudli však až 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, predná maska chladiča dostala odlišnú štruktúru a nechýba ani nápadný špecifický polep karosérie. Jemným prekvapením je potom i zabudovanie o niečo väčších koncoviek výfuku, najmä vzhľadom na využívanú techniku, no k tomu sa dostaneme neskôr.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 54% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.