Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2020, 11:28

Jeden z najštýlovejších Renaultov súčasnosti? Dostupné SUV-kupé príde aj do Európy

Renault aktuálne ohlásil, že sa SUV-kupé Arkana dostane aj k európskych zákazníkom. Tých atraktívny dizajn zaujal už pri odhalení pôvodnej ruskej verzie.

Jeden z najštýlovejších Renaultov súčasnosti? Dostupné SUV-kupé príde aj do Európy
Zdroj: Renault

Že sú aktuálne v móde najmä športovo-úžitkové vozidlá nie je potrebné nijak prízvukovať. Čoraz viac sa však na trh uvádzajú i modely, ktoré svojim dizajnovým riešením pôsobia atraktívnejšie. Ide o kategóriu SUV-kupé, ktorú odštartovalo pred rokmi BMW X6 a postupne sa pridal aj konkurent Mercedes-Benz či ďalší výrobcovia.

Dnes už nie je ničím výnimočným, ak nájdeme v ponukách i menej luxusných značiek rovnako "strihané" automobily. Najnovšie sa k nim v Európe pridá Renault s horúcou novinkou Arkana, ktorá dorazí na náš trh zhruba na prelome leta a jesene budúceho roka.

​Pôvodne bol však Renault Arkana určený pre ruský trh a pod označením Samsung XM3 sa model predával aj na juhokórejskom trhu. Európska verzia je však najmä oproti ruskej podstatne náročnejšia na bezpečnosť či prítomnosť moderných technológií, ktoré zákazníci u nás vyžadujú.

​Odlišná platforma a úsporné motorizácie

Výrobca teda musel automobil doslova od základov prekopať a použiť odlišnú podvozkovú platformu. Zatiaľ čo pôvodne stálo štýlové SUV-kupé na podvozku Dacie Duster, európsky model postavili na modulárnej platforme CMF-B, na ktorej stojí napríklad Renault Captur či kolega Nissan Juke. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.