Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2020, 14:12

Najpredávanejšie auto na Slovensku oslavuje. Jeho koniec sa zrejme nechystá

Obľúbený model Fabia Combi bol po prvýkrát predstavený v roku 2000 na autosalóne v Paríži a doteraz je skvelým príkladom dobrej priestrannosti pri zachovaní kompaktnej dĺžky.

Najpredávanejšie auto na Slovensku oslavuje. Jeho koniec sa zrejme nechystá
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Už niekoľko rokov nesie titul najpredávanejšieho automobilu na Slovensku model mladoboleslavského výrobcu. Škoda Fabia sa pravidelne umiestňuje na vrcholných priečkach rebríčkoch predajnosti a teda i obľúbenosti u zákazníkov.

Niet sa čomu čudovať, veď kompaktné rozmery, dobrá výbava a zároveň dobrá využiteľnosť verzie kombi predurčujú spolu s prijateľnou cenou tento model k úspechu.

Dokazujú to už tri generácie, pričom z prvej sa v rokoch od 2000 do 2006 vyrobilo 574 600 kusov, z druhej generácie sa v rokoch 2007 až 2013 vyrobilo 513 400 kusov a z najnovšej tretej generácie, ktorá prešla už i faceliftom a na trhu pôsobí od roku 2014, putovalo z výrobných pásov už viac ako 382 900 vozidiel.

Doteraz teda bolo vyrobených celkom približne 1,5 milióna vozidiel Škoda Fabia Combi a to i vrátane úžitkového vozidla Fabia Praktik. Podiel verzie kombi na všetkých vozidlách naprieč generáciami je dokonca viac ako 40 percent.

Oslava 20. výročia

Fabia Combi aktuálne oslavuje okrúhle výročie, keďže úspešný príbeh modelu odštartoval jeho predstavením pred 20 rokmi na parížskom autosalóne. Už prvá generácia, ktorá bola uvedená na trh rok po verzii hatchback a ktorá v Českej republike získala i titul Auto roka 2001, si získala mnoho fanúšikov vďaka svojej najväčšej prednosti.

Vynikala veľkorysým priestorom, bohatou štandardnou výbavou a tiež množstvom moderných prvkov výbavy na želanie. Už v tom čase ponúkala Fabia Combi navigáciu, tempomat, zadné parkovacie senzory, elektronickú kontrolu stability ESC alebo automatickú klimatizáciu vrátane chladenej schránky pred spolujazdcom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.