Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2020, 14:40

​Opel predstavil model, ktorý udáva smer na ďalšie desaťročie. Dostal revolučné novinky

  • Vo svetovej premiére sa predstavila okrem elektrickej verzie modelu Opel Mokka i bežná verzia so spaľovacím pohonným ústrojenstvom.
  • V mnohých smeroch je nová Mokka revolučným vozidlom značky a zároveň ukazuje, akým smerom sa bude uberať jej dizajnová filozofia. 
​Opel predstavil model, ktorý udáva smer na ďalšie desaťročie. Dostal revolučné novinky
Zdroj: Opel

Automobilka Opel pred časom zverejnila snímky a informácie o modeli, ktorý má zmeniť pohľad na značku. Išlo o elektrickú verziu modelu Mokka, ktorý však príde aj v bežnej verzii a práve jej premiéra dnes prebehla. Novinka zaujme kompaktnými proporciami a dĺžkou 4,15 metra, pričom nechýbajú ani krátke previsy či široký postoj.

Najpôsobivejším prvkom pri pohľade spredu je úplne nová maska Opel Vizor, ktorú dostala práve Mokka ako prvá. Automobilka hovorí, že podobne ako pri celotvárovej prilbe pokrýva novú prednú masku Opel ochranný štít, ktorý plynulo spája mriežku chladiča, LED svetlomety a novo navrhnutý znak Opel v tvare blesku do jedného celku. Názov modelu sa potom prvýkrát objavuje uprostred dverí batožinového priestoru a používa špeciálne písmo.

​Filozofia čistého vzhľadu sa však prejavuje nielen na karosérii, ale aj v interiéri. Prvýkrát sa tu objavuje Opel Pure Panel s dvomi širokouhlými displejmi a na rozdiel od kokpitov zahltených množstvom informácií a ovládacích prvkov predstavuje riešenie značky jedinečný čistý dizajn. Hneď na prvý pohľad je tak prehľadne štruktúrovaný a ľahko pochopiteľný.

Dizajnéri spoločnosti totiž kládli veľký dôraz na digitálnu detoxikáciu a systému dali intuitívne ovládanie, aby nedochádzalo k rozptyľovaniu vodiča. Stále možno tlačidlami ovládať najdôležitejšie funkcie, no bez potreby prechádzať cez nižšie úrovne menu.

Slušný výber motorizácií

Ako sme informovali už pred časom, prvýkrát v dejinách značky Opel bude nový model Mokka hneď od spustenia predaja dostupný aj v čisto elektrickej verzii. Elektromotor dodáva výkon 100 kW (136 koní) a krútiaci moment dosahuje 260 Nm, ktoré sú pri rozjazde z pokoja okamžite k dispozícii. Vodič má na výber tri režimy – Normal, Eco a Sport – a na základe vlastných preferencií si tak môže užívať vyvážený výkon alebo zábavnejšie zameranie za volantom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 60% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.