Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2020, 11:35

Koľko stojí konkurent Fabie? Hyundai prezrádza slovenské ceny obľúbeného kompaktu

Prvé kusy očakávanej novej i20-tky do slovenských showroomov dorazia ešte tento rok a to konkrétne už koncom októbra.

Koľko stojí konkurent Fabie? Hyundai prezrádza slovenské ceny obľúbeného kompaktu
Zdroj: Hyundai

Hyundai začiatkom roka predstavil úplne novú generáciu obľúbeného kompaktného modelu i20, ktorý je teraz ešte atraktívnejší, vyzerá agresívnejšie, no zároveň si stále zachováva šikovné rozmery ideálne do mestskej premávky.

Strecha bola medzigeneračne znížená o 24 milimetrov, pribudla o 30 milimetrov širšia karoséria a zväčšená bola o nepatrných päť milimetrov i dĺžka vozidla. Zmenou si prešiel tiež rázvor, ktorý sa zväčšil o 10 milimetrov. Siluetu následne okrem špicatej prednej časti obohacujú 17-palcové novo navrhnuté disky kolies a predok je tvorený obrovskou maskou chladiča, z ktorej vizuálne vychádzajú aj predné svetlomety.

​Trochu zmiešané pocity máme zo vzhľadu zadnej časti auta. Jedinečný svetelný podpis na boku sa plynulo spája so zadnou časťou, pričom podľa slov automobilka "zdôrazňuje úplne novú šírku a postoj i20". Zakrivený dizajn koncových svetiel nám evokuje, akoby bolo auto tak trochu "smutné", no necháme sa prekvapiť dojmom pri reálnom stretnutí.

Už v základe vysoká miera bezpečnosti

Aktuálne už slovenské zastúpenie zverejňuje očakávaný cenník, keďže Hyundai i20 v novej podobe bude nemalým konkurentom aj pre obľúbenú Škodu Fabia. Ponuka novinky i20 štartuje výbavou Classic, ktorá disponuje základným benzínovým 1,2-litrovým motorom s výkonom 62 kW (84 koní) a päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.