Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2020, 14:35

Najmenšia Škoda končí vo všetkých verziách. V Európe je beznádejne vypredaná

  • Hoci je záujem veľký, pre automobilku je Citigo e iV stratové. Ak by sa rozhodla pre vývoj, upadol by vzhľadom na nutnosť zvýšenia ceny zasa záujem zo strany zákazníkov.
  • Citigo e iV preto v ponuke skončí a to bez priameho nástupcu. Záchranou môže byť v budúcnosti Volkswagen, no ani to nie je isté.
Najmenšia Škoda končí vo všetkých verziách. V Európe je beznádejne vypredaná
Zdroj: Škoda

Ponuku českej automobilky minulý týždeň obohatil príchod revolučného športovo-úžitkového vozidla s čisto elektrickým pohonom, ktorý stojí ako vôbec prvý model škodovky na podvozkovej platforme MEB koncernu Volkswagen. Ide o špičkový Enyaq iV, ktorý sa predstavil hneď v niekoľkých verziách a aj ako limitovaná edícia Founders Edition pri príležitosti 125. výročia mladoboleslavského výrobcu.

Skutočne prvou elektrickou Škodou však bola elektrická verzia spaľovacieho modelu Citigo vyrábaného na Slovensku. S prívlastkom e iV sa do portfólia tento mestský drobec dostal pred necelým rokom a preberal do útrob bežnej verzie elektrickú techniku od koncernového kolegu Volkswagen e-Up.

​Ten poslúžil aj ako "darca orgánov" pre ďalšieho člena z týchto trojičiek a to Seat Mii Electric. Enyaq je však právom označovaný skôr za prvé sériové elektro-vozidlo, ktoré bolo už od počiatku vývoja koncipované ako elektromobil a zároveň je to i prvé elektrické SUV Škody.

Citigo bez nástupcu

No a práve spomínaná očakávaná novinka zlomila väz najmenšiemu súrodencovi, nad ktorým visel otáznik už dlhšiu dobu. Značka najskôr obmedzila ponuku výhradne na elektrické prevedenie Citigo e iV, ktoré sa po zavedení dotácií na Slovensku okamžite vypredalo, no aktuálne sa na tému osudu šikovného mestského autíčka vyjadril Alain Favey, vedúci marketingu a predaja v českej automobilke Škoda.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.