Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2020, 12:05

Súboj dinosaurov vo svete áut. Najsilnejší pick-up sa postaví voči Fordu aj v Európe

Vďaka osadenému motoru je RAM 1500 TRX označovaný za aktuálne najvýkonnejší a najrýchlejší masovo vyrábaný pick-up sveta.

Súboj dinosaurov vo svete áut. Najsilnejší pick-up sa postaví voči Fordu aj v Európe
Zdroj: RAM

Vozidlá typu pick-up sú stále pochopiteľne najpopulárnejšie najmä v Amerike či v Austrálii, no postupne si získavajú čoraz väčšiu popularitu i u nás v Európe. Aktuálnu ponuku na starom kontinente nedávno obohatila novinka v podobe ostrého Fordu Raptor, ktorý je akýmsi slabším odvarom plnotučného terénneho modelu F-150 Raptor.

Aj napriek tomu sa o ňom však dá hovoriť ako o špičkovom športovom stroji aj do náročného terénu. Nie je to však jediný takto orientovaný model, ktorý sa na európsky trh tento rok dostaví. Keďže výrobcovia medzi sebou radi súperia, odpoveď na Raptor na seba nenechala dlho čakať.

​Značka RAM totiž predstavila priameho konkurenta s označením 1500 TRX, ktorý má podľa plánov značky poraziť Ford Raptor rovnako, ako tomu bolo vo filme Jurský park. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo brutálna verzia modelu 1500 dostala názov TRX (má evokovať dinosaura Tyrannosaurus Rex). A zdá sa, že sa jej súboj podarilo vyhrať.

Vrchol vo svete

Ostrý pick-up vychádza z takmer štvorročného konceptu RAM Rebel TRX a aktuálne putuje do sériovej výroby konečne jeho produkčná verzia. Pritom má ísť o najvýkonnejší a najrýchlejší momentálne dostupný masovo vyrábaný pick-up na svete.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.