Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2020, 15:40

Vrchol od Mercedesu postupne odkrýva detaily. Prinesie mnohé jedinečné prvky

Vlajková loď zažije premiéru na jeseň, avšak noviniek je toľko, že ich výrobca vypúšťa von radšej postupne. Patria medzi ne špičkové tlmiče či revolučné airbagy pre pasažierov vzadu.

Vrchol od Mercedesu postupne odkrýva detaily. Prinesie mnohé jedinečné prvky
Zdroj: Mercedes-Benz

Prednedávnom sme vám priniesli informácie a uniknuté snímky novej pripravovanej siedmej generácie triedy S od Mercedesu-Benz. Vlajková loď značky patrí k modelom, ktoré po svojom príchode nastavujú trendy blízkej budúcnosti v automobilovom odvetví aj pre ostatných výrobcov.

Práve u luxusných sedanov riešia prémiové automobilky nové riešenia a do ich vývoja investujú obrovské množstvo financií. Tie sa postupne dostanú aj do ďalších modelov z portfólia značky. Inak tomu zrejme nebude ani teraz. Po únikoch prichádza postupné odhaľovanie noviniek v sérii Meet the S-Class, na ktoré sa môžeme v súvislosti s "revolučným S-kom" tešiť. 

Rozšírená digitálizácia

Medzi prvky, ktoré značka oficiálne priblížila verejnosti medzi prvými, patrí vylepšená verzia aktuálne využívaného systému infotainmentu MBUX. Už na uniknutých snímkach bolo v kabíne vidieť, že dominantou kabíny bude okrem luxusných materiálov a spracovania veľká 12,8 palcová centrálna obrazovka s haptickou odozvou.

Systém pritom pohltí takmer všetky dôležité funkcie, ktoré auto vodičovi a posádke ponúkne. Voľba skrz hardvérové tlačidlá sa teda takmer úplne vytráca - novinka totiž prišla v chystanej novej generácii o celkom 27 tlačidiel. Skrz displej teda bude nutné nastavovať napríklad teplotu a ďalšie možnosti klimatizácie.

Mercedes sľubuje i vylepšené rozpoznávanie reči v súvislosti s hlasovým asistentom a rozšírené možnosti jeho pomoci a odpovedí. Za ergonomicky tvarovaným volantom s dotykovými plochami (známy z novej triedy E), ktoré nahradili tlačidlá, pribudol i vylepšený plne digitálny prístrojový štít so širokými možnosťami prispôsobenia.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.