Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2020, 13:25

Náhrada dotykových displejov? Land Rover vyvíja novinku, ktorá obmedzí prenos baktérií

„Prediktívne dotyky“ používajú umelú inteligenciu a senzory na ovládanie informačných systémov bez toho, aby ste sa museli dotýkať obrazovky. Testy odhalili, že čas používania dotykovej obrazovky možno novinkou znížiť až o 50 percent.

Náhrada dotykových displejov? Land Rover vyvíja novinku, ktorá obmedzí prenos baktérií
Zdroj: Jaguar Land Rover

Nová bezkontaktná technológia dotykového displeja, ktorú vyvinuli Jaguar Land Rover a University of Cambridge, pomôže vodičom lepšie sledovať dianie na cestách a redukovať tiež šírenie baktérií a vírusov v aktuálnej situácii v súvislosti s ochorením COVID-19.

Patentovaná technológia, známa ako „prediktívny dotyk“, využíva umelú inteligenciu a senzory na predpovedanie cieľového miesta stlačenia používateľom na dotykovej obrazovke - či už ide o satelitnú navigáciu, reguláciu teploty alebo nastavenie infotainmentu/audia - bez dotyku tlačidla.

Priekopnícky systém, vyvinutý s inžiniermi z University of Cambridge, je súčasťou vízie automobilky Jaguar Land Rover s názvom Destination Zero. Tá znamená túžbu, aby boli vozidlá tejto značky bezpečnejšie, čistejšie, zdravšie a tak šetrnejšie k životnému prostrediu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.