Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2020, 13:25

Náhrada dotykových displejov? Land Rover vyvíja novinku, ktorá obmedzí prenos baktérií

„Prediktívne dotyky“ používajú umelú inteligenciu a senzory na ovládanie informačných systémov bez toho, aby ste sa museli dotýkať obrazovky. Testy odhalili, že čas používania dotykovej obrazovky možno novinkou znížiť až o 50 percent.

Náhrada dotykových displejov? Land Rover vyvíja novinku, ktorá obmedzí prenos baktérií
Zdroj: Jaguar Land Rover

Nová bezkontaktná technológia dotykového displeja, ktorú vyvinuli Jaguar Land Rover a University of Cambridge, pomôže vodičom lepšie sledovať dianie na cestách a redukovať tiež šírenie baktérií a vírusov v aktuálnej situácii v súvislosti s ochorením COVID-19.

Patentovaná technológia, známa ako „prediktívny dotyk“, využíva umelú inteligenciu a senzory na predpovedanie cieľového miesta stlačenia používateľom na dotykovej obrazovke - či už ide o satelitnú navigáciu, reguláciu teploty alebo nastavenie infotainmentu/audia - bez dotyku tlačidla.

Priekopnícky systém, vyvinutý s inžiniermi z University of Cambridge, je súčasťou vízie automobilky Jaguar Land Rover s názvom Destination Zero. Tá znamená túžbu, aby boli vozidlá tejto značky bezpečnejšie, čistejšie, zdravšie a tak šetrnejšie k životnému prostrediu.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.