Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2020, 14:47

Šialenosť, ktorú môžete mať doma. Toto auto stanovilo nový svetový rekord

Niekde vo švédskych lesoch, na nevyužívanom vojenskom letisku, vytvorila luxusná automobilka Koenigsegg nový svetový rekord v zrýchlení na 400 km/h a zastavení.

Šialenosť, ktorú môžete mať doma. Toto auto stanovilo nový svetový rekord
Zdroj: Koenigsegg

Tri roky dozadu oslavovala spoločnosť Koenigsegg veľký úspech, keď so svojim modelom Agera RS stanovili nový svetový rekord. Firme, ktorá sa zaoberá stavbou špičkových superšportov pre bohatšiu vrstvu, to však nestačilo a aktuálne vo svojej tlačovej správe hovoria o novom úctyhodnom čase v zrýchlení a následnom zastavení.

Čas, ktorý pred rokmi znamenal zápis medzi svetové rekordy, sa podarilo prekonať o ohromných 1,8 sekundy. Automobilka na to použila najnovší počin v podobe modelu Regera, ktorý bol navrhnutý i zostrojený pre dosiahnutie najlepších výsledkov a zdolanie vlastného rekordu tejto značky.

Nejde pritom o žiadny špeciál, ktorý na cestách nemá čo hľadať. Pokojne môžete mať jeden kus i u vás doma a bežne jazdiť, no malým detailom je, že cena prevyšuje hranicu 1,7 milióna eur. Koenigsegg Regera je kompletne homologizované vozidlo s naladením na čo najlepší výkon, ovládanie a i bezpečnosť. Špecifickou úpravou bolo v tomto prípade iba osadenie bezpečnostnej klietky v kabíne vodiča a tiež bezpečnostného postroja.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.