Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2020, 00:00

Znovuzrodenie americkej ikony. Z novinky môže byť elegán, ale aj terénna beštia

Štýlový retro vzhľad dopĺňa funkčná technika v útrobách novinky. Samozrejmosťou je i množstvo moderných technológií - napríklad systém SYNC4.

Znovuzrodenie americkej ikony. Z novinky môže byť elegán, ale aj terénna beštia
Zdroj: Ford

Americký trh ponúka oproti tomu európskemu veľakrát skutočne extravagantné a z nášho pohľadu možno až "nezmyselné" modely. Teraz však nemáme na mysli obrovské pracovné pick-upy, ktoré žnú v týchto končinách dlhé roky obrovský úspech.

Neznamená to však, že nový Ford Bronco si nezaslúži pozornosť či popularitu u ľudí. Práve v Amerike je totiž reputácia tohto modelu najvyššia - veď patrí k ikonickým vozidlám, podobne ako je tomu pri spomenutí mena Mustang. 

Prvá generácia zišla z výrobných pásov ešte v roku 1965 a tá dnešná sa k nej snaží priblížiť svojim dizajnom, no aj špičkovými terénnymi vlastnosťami. Veď značka predstavila hneď niekoľko verzií a taktiež množstvo výbavových stupňov, pričom si zaobstarať môžete civilnú verziu, ale aj plnokrvnú offroadovú beštiu.

Odkaz na minulosť

​U nás mnohí označenie Bronco ani nepoznajú, modelu sa neprikladala z pohľadu bežnej verejnosti príliš veľká pozornosť a to ani vtedy, keď značka ohlásila znovuzrodenie (výroba ukončená v roku 1996) pred troma rokmi.

Po odklade na jar, kvôli pandémii koronavírusu, sme sa teraz už dočkali sériovej novinky, ktorú automobiloví nadšenci (aj tí u nás) horlivo očakávali a to i napriek tomu, že s vysokou pravdepodobnosťou sa do Európy táto funkčná štýlovka ani nedostane.

Nová generácia priniesla očakávané retro tvary, prvýkrát okrem trojdverovej aj päťdverovú karosériu, rámovú konštrukciu s dvoma dĺžkami a taktiež rôzne prevedenia - najpredávanejší bude asi aj tak obyčajný (o niečo menší) variant Sport na štýl bežných SUV so samonosnou karosériou. Dizajnu dominuje veľká predná maska chladiča s nápisom, vzadu potom zaujme mohutne strihaná hranatá karoséria a náhradné koleso na dverách kufra.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.