Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2020, 13:46

Seat prenechal elektromobil el Born novej značke. Ponúkne skvelý dojazd aj rýchle nabíjanie

Svetu sa odhalil prvý elektromobil osamostatnenej značky Cupra s označením el Born. Na jedno nabitie prejde vyše 500 kilometrov.

Seat prenechal elektromobil el Born novej značke. Ponúkne skvelý dojazd aj rýchle nabíjanie
Zdroj: Cupra

Ešte niekoľko rokov dozadu zoskupovala divízia Seat Cupra všetky ostré náčinia tejto španielskej automobilky. Každý, čo i len mierny fanúšik športových áut, musí túto významnú časť značky dôverne poznať. Za dlhoročným úspechom stojí pritom najmä špičkovo vyladený model Leon s prívlastkom Cupra.

Aj vzhľadom na úspechy, ktoré táto divízia dosiahla, sa značka rozhodla o jej osamostatnenie. Cupra je dnes už samostatne pôsobiaca značka, hoci stále s významným napojením na automobilku Seat. Veď prvé vozidlo z jej produkcie bol prestavaný SUV model Ateca, ktorý sme si pred časom vyskúšali už i v redakcii.

​Okrem toho však má Cupra ponúkať v budúcnosti aj elektrifikované vozidlá, s čím začína ich vôbec prvý vlastný model Formentor s hybridným pohonom. Ďalším v poradí má byť aj kompaktný plne elektrický model el-Bord. Od založenia vo februári 2018 totiž značka Cupra exponenciálne rástla a prekonala všetky očakávania.

Po otvorení novej centrály Cupra Garage a premiére modelov Cupra Leon a Formentor spoločnosť SEAT prijala rozhodnutie, že nový elektrický model el-Born sa bude vyrábať pod značkou Cupra. Samotný Seat teda od neho zrejme "dáva ruky preč", aspoň zatiaľ.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.