Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2020, 13:46

Seat prenechal elektromobil el Born novej značke. Ponúkne skvelý dojazd aj rýchle nabíjanie

Svetu sa odhalil prvý elektromobil osamostatnenej značky Cupra s označením el Born. Na jedno nabitie prejde vyše 500 kilometrov.

Seat prenechal elektromobil el Born novej značke. Ponúkne skvelý dojazd aj rýchle nabíjanie
Zdroj: Cupra

Ešte niekoľko rokov dozadu zoskupovala divízia Seat Cupra všetky ostré náčinia tejto španielskej automobilky. Každý, čo i len mierny fanúšik športových áut, musí túto významnú časť značky dôverne poznať. Za dlhoročným úspechom stojí pritom najmä špičkovo vyladený model Leon s prívlastkom Cupra.

Aj vzhľadom na úspechy, ktoré táto divízia dosiahla, sa značka rozhodla o jej osamostatnenie. Cupra je dnes už samostatne pôsobiaca značka, hoci stále s významným napojením na automobilku Seat. Veď prvé vozidlo z jej produkcie bol prestavaný SUV model Ateca, ktorý sme si pred časom vyskúšali už i v redakcii.

​Okrem toho však má Cupra ponúkať v budúcnosti aj elektrifikované vozidlá, s čím začína ich vôbec prvý vlastný model Formentor s hybridným pohonom. Ďalším v poradí má byť aj kompaktný plne elektrický model el-Bord. Od založenia vo februári 2018 totiž značka Cupra exponenciálne rástla a prekonala všetky očakávania.

Po otvorení novej centrály Cupra Garage a premiére modelov Cupra Leon a Formentor spoločnosť SEAT prijala rozhodnutie, že nový elektrický model el-Born sa bude vyrábať pod značkou Cupra. Samotný Seat teda od neho zrejme "dáva ruky preč", aspoň zatiaľ.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.