Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2020, 15:10

Suzuki predstavilo dvojča obľúbenej Toyoty. Ide o prvý plug-in hybrid v histórii značky

Japonská novinka prinesie známy dizajn, ale aj kvalitný interiér, funkčný pohon všetkých kolies a overený úsporný hybridný systém.

Suzuki predstavilo dvojča obľúbenej Toyoty. Ide o prvý plug-in hybrid v histórii značky
Zdroj: Suzuki

Dôležitý, no v podstate i nevyhnutný, nábeh na vlnu elektromobility a elektrifikácie rozbehla značka Suzuki postupným uvádzaním na trh svojich úspornejšie ladených modelov. Súčasnú ponuku obohatili mild-hybridné verzie Vitara, SX4 S-Cross, Ignis i Swift.

Každé z nich dostalo SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki), optimálny hybridný systém určený pre kompaktné vozidlá. Podľa slov automobilky dokáže ponúknuť výrazne nižšiu spotrebu paliva a vyšší komfort jazdy, pričom sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, malými rozmermi a zároveň veľmi dobrým využitím priestoru.

​Systém pomáha motoru ľahkým a kompaktným integrovaným štartér-generátorom s vysokoúčinnou lítium-iónovou batériou, ktorá má vynikajúce nabíjacie a napájacie vlastnosti. V prípade potreby zabezpečuje spomaľovanie s rekuperáciou energie a so systémom Engine Auto Stop and Start prispieva k znižovaniu spotreby paliva. Užívateľ sa pri tomto druhu hybridného pohonu nemusí o nič starať, všetko riadi automatika.

Dvojičky už na pohľad

Bolo však len otázkou času, kedy výrobca prinesie na trh aj do väčšej miery elektrifikovaný model. Stalo sa. Svetu sa predstavil vôbec prvý plug-in hybrid tejto značky, ktorý nesie meno Suzuki Across a bude stáť ešte o čosi vyššie než Vitara. Za jeho "vznikom" stojí spolupráca s Toyotou, ktorá poskytla novinke podvozok, pohonné ústrojenstvo a dokonca aj interiér a exteriér známeho modelu RAV4.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.