Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2020, 12:40

Škoda odhalila detaily obľúbenej verzie Octavie. Prvýkrát dostane až tri druhy pohonu

Po Octavii RS iV, prvom vozidle RS značky s plug-in hybridným pohonom, je v ponuke aj model Octavia RS s benzínovým alebo naftovým motorom.

Škoda odhalila detaily obľúbenej verzie Octavie. Prvýkrát dostane až tri druhy pohonu
Zdroj: Škoda

Keď česká automobilka Škoda Auto odhalila v marci očakávanú verziu Octavie, informácie sa v tlačovej správe zameriavali najmä na špičkové prevedenie s prívlastkom iV využívajúce plug-in hybridnú technológiu.

Ostrý model Octavia RS iV do zástrčky však bude ponúkaný aj s ďalšou dvojicou pohonov, čo značka naznačovala už pri premiére úspornejšieho variantu. Prvý krát vo svojej histórii tak bude športovo ladená Octavia ponúkať zákazníkom na výber z celkom troch druhov pohonu.

"Nezáleží na tom, aký typ motorizácie si fanúšik vozidla vyberie. Modely Škoda RS spĺňajú presne to, čo od nich zákazníci očakávajú. V súčasnosti ponúkajú výkon oceňovaný celé desaťročia a aj vysokú praktickosť. Všetky tri motory presviedčajú podobným výkonom a priaznivou spotrebou a jasne demonštrujú technické možnosti dneška," hovorí František Drábek, vedúci produktového radu Compact spoločnosti Škoda Auto.

Plug-in hybrid

Záujemcovia o ostrejšie vyladený bestseller z Mladej Boleslavi si budú môcť vyberať z prevedenia s plug-in hybridným pohonom a šesťstupňovou automatickou prevodovkou DSG, ktorého kombinovaný výkon siaha na hodnotu 245 koní (180 kW) a skladá sa z benzínovej 110 kW "jednaštvorky" a 85 kW elektromotora.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.