Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2020, 16:03

Volvo oznámilo najväčšiu zvolávaciu akciu svojho druhu. Kontrola sa týka takmer 2,2 milióna áut

Rekordný počet vozidiel si to nasmeruje do servisov kvôli potencionálnym problémom s bezpečnostnými pásmi.

Volvo oznámilo najväčšiu zvolávaciu akciu svojho druhu. Kontrola sa týka takmer 2,2 milióna áut
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Švédsky výrobca osobných automobilov Volvo Cars oznámil, že ku kontrole zvoláva takmer 2,2 milióna áut. Dôvodom, prečo budú musieť majitelia navštíviť servis, sú možné problémy s bezpečnostnými pásmi. 

Zvolávacia akcia sa týka modelov vyrobených medzi rokmi 2006 až 2019, pričom zbystriť pozornosť a očakávať "predvolanie" by mali majitelia vozidiel Volvo S60, S60L, S60CC, V60, V60CC, XC60, V70, XC70, S80 a S80L.

Značka plánuje osloviť všetkých užívateľov vyše dvoch miliónov áut. Pre Volvo je to vôbec najväčšia zvolávacia akcia tohto druhu, informovala v stredu agentúra Reuters.

Automobilka pritom uviedla, že kontaktuje majiteľov dotknutých modelov a požiada ich, aby sa dostavili k potrebnej kontrole do servisov. Prehliadka a oprava ich pochopiteľne nebude nič stáť, všetky úkony budú zadarmo. Hovorca Volva však odmietol povedať, aké náklady s tým samotná značka bude mať.

Zatiaľ automobilka nedostala informácie o tom, že by závada stojaca za uskutočnením zvolávacej akcie spôsobila nehodu alebo zranenie posádky. Žiadosť o dostavenie sa ku kontrole je preventívnym opatrením, ktoré má práve zabrániť prípadným problémom s bezpečnostnými pásmi do budúcnosti.

​Problém sa týka oceľového kábla pripojeného k predným bezpečnostným pásom. Kábel sa môže za určitých podmienok časom opotrebovať, čo potom zníži funkčnosť pásu, uviedla automobilka.

Volvo Cars vlastní od roku 2010 čínska automobilka Geely, ktorá ho kúpila od amerického automobilového koncernu Ford Motor. Ford prevzal Volvo Cars v roku 1999 od švédskej skupiny Volvo, ktorá sa teraz sústredí na výrobu nákladných vozidiel.