Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2020, 14:33

Jedno z najpredávanejších SUV svojho druhu v Európe bude ešte lepšie. Má i novinku v segmente

Modernizované Audi Q5 sa bude vyrábať v závode San José Chiapa v Mexiku. Na medzinárodných trhoch sa začne predávať na jeseň 2020.

Jedno z najpredávanejších SUV svojho druhu v Európe bude ešte lepšie. Má i novinku v segmente
Zdroj: Audi

Audi ponúka vo svojom portfóliu skutočne solídny výber a aby toho nebolo málo, atraktívnosť sa teraz snaží pozdvihnúť u jedného z najpredávanejších SUV prémiovej strednej triedy na európskych trhoch, ktoré prináša ostrejší dizajn inšpirovaný najnovšou generáciou A4, ako aj špičkové technológie, ktorými značka disponuje.

Vylepšený dizajn

Facelift sa viditeľne dotkol karosérie. Jednodielna maska chladiča Singleframe s osemuholníkovým tvarom je nižšia a širšia ako doteraz, čím prispieva k celkovému mohutnejšiemu a sebaistejšiemu postoju vozidla.

Spolu s modernizáciou sa upravili i nárazníky, pričom ten predný dostal do výšky väčšie bočné otvory pre prívod vzduchu a prednú časť zdobia aj upravené LED svetlomety s odlišnou vnútornou grafikou vstavaných denných svetiel. Za príplatok si k dispozícii aj Matrix LED svetlá.

​Pri pohľade zboku zaujmú okolie nové nadstavce na prahoch karosérie zvýrazňujúce svetlú výšku auta a zadnej časti dominuje z pohľadu zmien nová dekoračná lišta medzi zadnými svetlami a difúzor s priečnou obrubou.

Podbehy budú vypĺňať 17- až 21-palcové disky kolies, v závislosti na verzii i výbave. Omladená Q5 je kvôli pozmeneným nárazníkom o 19 milimetrov dlhšia (4,68 metra), no výška (1,89 metra) a šírka (1,66 metra) zostáva na rovnakých hodnotách.

Samostatnou kapitolou je však nová možnosť príplatkových OLED koncových svetiel, ktoré zažívajú v modernizovanej "Q-päťke" i celkovo v tomto segmente svetovú premiéru. Zákazník si môže vybrať z troch odlišných svetelných podpisov a tak si svoje vozidlo do istej miery personalizovať.

Zaujímavosťou týchto svetiel je aj to, že sú schopné reagovať na zozadu prichádzajúce autá. Ak teda model stojí a zozadu sa priblíži vozidlo na menej ako dva metre, svetlá zvýšia svoju intenzitu a po rozjazde sa vrátia do normálu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.