Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2020, 13:15

​Model, ktorý má zmeniť pohľad na značku. Opel zverejnil prvé snímky a detaily novinky

Novinka odštartuje predaje už na konci tohto leta, pričom od začiatku bude k dispozícii aj s čisto elektrickým pohonom. Na nabitie prejde vyše 300 kilometrov.

​Model, ktorý má zmeniť pohľad na značku. Opel zverejnil prvé snímky a detaily novinky
Zdroj: Opel

Opel predstavuje druhú generáciu svojho najpredávanejšieho kompaktného vozidla – výkonnú a úplne novú Mokku. Jej cieľom je okrem pokračovania v solídnej predajnosti i zmeniť vnímanie značky verejnosťou či odštartovať nový typický dizajnový jazyk pre ďalšie nadchádzajúce modely Opel. 

Nová Mokka je veľmi atraktívna a zmení vnímanie našej značky,“ hovorí nadšene o novom modeli šéf spoločnosti Opel Michael Lohscheller. „S modelom Mokka prinášame nové poňatie značky Opel a predstavujeme náš dizajn nového desaťročia.

„Prináša všetko, čo značka predstavuje dnes aj v budúcnosti: Mokka je zábavná, výkonná a inovatívna po všetkých stránkach. Okrem toho je dokonalým stelesnením hodnôt značky Opel – je vzrušujúca, dostupná a nemecká – v tom najprogresívnejšom zmysle slova. Je to prvý Opel, ktorý je elektrický už od samotného uvedenia na trh; pravý dôkaz toho, že značka Opel prechádza na elektrinu,“ dodáva.

Menšia, uhladená, štýlová

Hoci rázvor náprav narástol o dva milimetrov, Mokka je celkovo až o 12,5 centimetra kratšia než jej predchádzajúca generácia a zároveň ponúka podobne veľký batožinový priestor s objemom 350 litrov. Jej celková dĺžka len 4,15 metra významne uľahčuje manévrovanie a parkovanie v mestských a prímestských zónach.

Nová Mokka je postavená na novej verzii vysoko efektívnej „multienergetickej“ modulárnej platformy CMP od spoločnosti Opel, čím sa umožňuje použitie čisto elektrického pohonu, ako aj spaľovacích motorov. Zákazník tak má na výber.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.