Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.07.2020, 00:00

Na pláži za pár hodín. Na toto si dajte pred cestou do Chorvátska pozor

  • Hranice sa postupne otvárajú a dovolenka pri mori už naberá reálne kontúry.
  • Zoskupili sme najdôležitejšie informácie, ktoré neprehliadnite pred cestou autom do obľúbenej destinácie Slovákov.
  • Trasy, ceny, ale taktiež odporúčanie v súvislosti s pandémiou koronavírusu.
Na pláži za pár hodín. Na toto si dajte pred cestou do Chorvátska pozor
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Pandémia koronavírusu dlho komplikovala cestovanie, ale aj bežný život v mnohých krajinách. Úroveň opatrení sa postupne znižuje a to nielen na Slovensku, ale aj v susedných štátoch. Keďže letná dovolenková sezóna už klope na dvere, pozreli sme sa na možnosti vycestovania autom do obľúbenej destinácie. 

Medzi špičku v popularite patrí pre Slovákov nepochybne cestovanie do Chorvátska, kam už sa dnes pohodlne dostanete autom v priebehu niekoľkých hodín. Dostupnosť vstupu do jednotlivých (aj tranzitných) krajín si ešte pred vycestovaním určite preskúmajte, pričom vám pomôže napríklad aktuálny "semafor" Ministerstva zahraničných vecí SR.

Momentálne sa Chorvátsko, ani žiadne z tranzitných krajín nenachádzajú v "oranžovom" ani "červenom" poli a teda je do nich vstup voľný i bez predloženia testov na koronavírus či dokázania rezervácie v hoteli. Aktuálne opatrenia si pred cestou vždy radšej preverte - situácia sa totiž môže rýchlo meniť. 

​Nech už sú povinnosti proti zamedzeniu šírenia koronavírusu v krajinách akékoľvek, dbajte na zvýšenú hygienu, umývajte si často ruky, nedotýkajte sa zbytočne tváre (najmä nosa, úst a očí) a dodržujte aspoň metrový odstup od ľudí, ktorí kýchajú alebo kašlú. Chorvátsko nezaviedlo povinné nosenie rúška, no pre istotu si ich určite zopár pribaľte, ich nosenie je iba odporúčané.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.