Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2020, 13:50

Peugeot vylepšuje svoj kompaktný hatchback. Zaujme výbavou aj interiérom

"Tristoosmička" od Peugeotu bola v čase uvedenia na trh vyhlásená za Auto roka a za sedem rokov stihla získať celkom 45 ocenení a nájsť 1,5 milióna majiteľov. Teraz bude ešte lepšia.

Peugeot vylepšuje svoj kompaktný hatchback. Zaujme výbavou aj interiérom
Zdroj: Peugeot

Popri novinkách typu 208, 508 či 2008 sa na kompakt, ktorý však patrí medzi obľúbených zástupcov v triede, získal v dobe svojho uvedenia (2013) napríklad aj titul Auto roka a teší sa slušným predajom z pohľadu francúzskej automobilky (predaných vyše 1,5 milióna kusov), akosi zabudlo.

Výrobca sa to však posnaží zmeniť prichádzajúcim jemným faceliftom, ktorý si však mnohí na prvý pohľad ani nevšimnú.

​Platí to jedine pri pohľade zvonka, keďže z dizajnového hľadiska exteriéru sa toho veľa nemení. Automobilka informuje o dostupnosti novej, výraznej modrej farby lakovania s označením "vertigo blue", ktorú je možné vidieť aj na prezentačných snímkach. Okrem toho zdobia vzhľad modelu aj dva nové dizajny diskov kolies.

Modernejší a technologicky obohatený interiér

Viac sa toho potom odohralo v útrobách zástupcu kompaktov nižšej strednej triedy. V interiéri sú totiž zmeny s prichádzajúcou modernizáciou podstatne výraznejšie. Pribudol známy aktuálne i-Cockpit, známy z ostatných nových modelov značky, ktorý disponuje i 10-palcovým prístrojovým štítom s 3D projekciou.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 52% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.