Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2020, 13:50

Peugeot vylepšuje svoj kompaktný hatchback. Zaujme výbavou aj interiérom

"Tristoosmička" od Peugeotu bola v čase uvedenia na trh vyhlásená za Auto roka a za sedem rokov stihla získať celkom 45 ocenení a nájsť 1,5 milióna majiteľov. Teraz bude ešte lepšia.

Peugeot vylepšuje svoj kompaktný hatchback. Zaujme výbavou aj interiérom
Zdroj: Peugeot

Popri novinkách typu 208, 508 či 2008 sa na kompakt, ktorý však patrí medzi obľúbených zástupcov v triede, získal v dobe svojho uvedenia (2013) napríklad aj titul Auto roka a teší sa slušným predajom z pohľadu francúzskej automobilky (predaných vyše 1,5 milióna kusov), akosi zabudlo.

Výrobca sa to však posnaží zmeniť prichádzajúcim jemným faceliftom, ktorý si však mnohí na prvý pohľad ani nevšimnú.

​Platí to jedine pri pohľade zvonka, keďže z dizajnového hľadiska exteriéru sa toho veľa nemení. Automobilka informuje o dostupnosti novej, výraznej modrej farby lakovania s označením "vertigo blue", ktorú je možné vidieť aj na prezentačných snímkach. Okrem toho zdobia vzhľad modelu aj dva nové dizajny diskov kolies.

Modernejší a technologicky obohatený interiér

Viac sa toho potom odohralo v útrobách zástupcu kompaktov nižšej strednej triedy. V interiéri sú totiž zmeny s prichádzajúcou modernizáciou podstatne výraznejšie. Pribudol známy aktuálne i-Cockpit, známy z ostatných nových modelov značky, ktorý disponuje i 10-palcovým prístrojovým štítom s 3D projekciou.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.