Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2020, 11:32

​Obľúbené španielske SUV bude ešte lepšie. Zmena sa dotkne exteriéru i kabíny

Seat Ateca modelového roku 2020 má prinášať novú úroveň komfortu a bezpečnosti do segmentu, pričom sa zároveň môžeme tešiť i na plnú digitálnu konektivitu.

​Obľúbené španielske SUV bude ešte lepšie. Zmena sa dotkne exteriéru i kabíny
Zdroj: Seat

Španielska automobilka Seat láka fanúšikov značky na odhalenie svojej vylepšenej verzie obľúbeného športovo-úžitkového vozidla Ateca. Facelift, respektíve modelový rok 2020, osvieži karosériu i kabínu konkurenta Škody Karoq či Volkswagenu Tiguan.

Ako informuje samotná značka, novinkou by mal byť emocionálnejší dizajn karosérie a interiéru, v ktorej bude hrať prím úplná digitálna konektivita. Výrobca hovorí tiež o zvýšenej úrovni bezpečnosti a komfortu, ako aj zvýšenej efektivite vďaka modernizovanej ponuke motorizácií.

Očakávať môžeme nástup elektrifikácie a teda príchod mil-hybridných motorov, použitých napríklad v novej generácii Leonu. Predpokladá sa, že pod kapotou by sa mohla usadiť i plug-in hybridná technológia, avšak zatiaľ ide len o nepotvrdené informácie.

Podľa prvej oficiálnej snímky zadnej časti a krátkeho videa modernizovanej verzie sa dočkáme s jej príchodom odlišnej grafiky koncových svetiel s dynamickými smerovkami a na piatych dverách pribudol iný podpis Ateca s typom písma, aký používa na označenie aj spomínaný nový Leon. Postupne ním Seat vyzdobí všetky ďalšie modely v ponuke pre zachovanie jednoty.

Od uvedenia Seatu Ateca v roku 2016 sa celosvetovo predalo vyše 300-tisíc exemplárov, čo dokumentuje úspech kompaktného SUV a zmeny, ktoré teraz španielska značka uskutoční, ho majú podľa jej slov urobiť pre zákazníkov ešte atraktívnejším.

​Ateca pritom poslúžila aj novej oddelenej divízii, teraz už samostatnej značke Cupra, ktorá vybavila model dvojlitrovým TSI agregátom s výkonom 221 kW (300 koní) a ponúkala ho ako svoj vôbec prvý automobil s označením Cupra Ateca. Pred časom sme si ho vyskúšali aj u nás v redakcii.

Akými zmenami si prejde predná časť modelu a interiér sa dozvieme už budúci týždeň v pondelok 15. júna. Práve na tento dátum totiž automobilka plánuje svetovú premiéru modernizovaného Seatu Ateca.