Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2020, 11:35

Hyundai predstavil modernizované rodinné SUV. Chce sa priblížiť k prémiovkám​

Ide o prvý model značky Hyundai v Európe, ktorý využíva najnovšiu platformu tretej generácie. Na Starom kontinente sa dostane do predaja v poslednom štvrťroku 2020.

Hyundai predstavil modernizované rodinné SUV. Chce sa priblížiť k prémiovkám​
Zdroj: Hyundai

Po nedávno zverejnenej prvej fotografi približujúcej podobu očakávanej novinky od Huyndaiu sa dalo čakať, že do oficiálneho predstavenia nebudeme čakať príliš dlho.

Kórejská automobilka teraz zverejnila prvé fotografie faceliftového Santa Fe, zdokonalenej vlajkovej lode SUV modelov značky na starom kontinente, ktorá prináša množstvo prémiových prvkov aj nové pohonné ústrojenstvá.

Novinka je pritom vôbec prvým modelom v Európe, ktorý bude využívať novú konštrukčnú platformu Hyundai tretej generácie. Ta prispieva k zvýšeniu výkonnosti, efektivity i bezpečnosti.

Luxusné rodinné SUV

Zmeny, ktoré prináša vylepšená verzia, robia zo Santa Fe podľa samotnej automobilky prémiový model v kategórii rodinných SUV. Po prvý raz je tu k dispozícii hybridný a plug-in hybridný pohon. Okrem toho sa možno tešiť na výrazný a charakteristický nový dizajn, ako aj široké spektrum nových technológií a bezpečnostných prvkov.

Najšpecifickejšou bude predná časť, a to najmä svojou mohutnou maskou chladiča a dennými LED svetlometmi, ktoré sú rozdelené do dvoch častí a vytvárajú písmeno T. Zadná časť sa teraz vyznačuje reflexným pásom prepojenými koncovými svetlami, čo je, zdá sa, nastupujúci trend podľa vzoru aj iných značiek.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.