Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2020, 11:50

​Kontroverzné BMW je realitou. Môže udávať trend pre ďalšie modely značky

BMW radu 4 Coupé je výraznejšie a športovejšie než kedykoľvek predtým. A nepostará sa o to len obávaná zmena masky chladiča.

​Kontroverzné BMW je realitou. Môže udávať trend pre ďalšie modely značky
Zdroj: BMW

Po niekoľkých únikoch sa verejnosť dočkala oficiálneho odhalenia novej generácie modelu BMW radu 4 Coupé. Ako už naznačovali fotografie na internete ešte pred premiérou, novinka prichádza s novým typom legendárnych ľadviniek, ktoré opäť rozprúdia vlnu diskusií a rozdielnych názorov.

Naposledy to bol príchod noviniek (rad 7 či X7), ktoré spôsobili rozdelenie fanúšikov na dva tábory. Ako však hovorí samotná automobilka, nová "štvorka" je teraz podstatne výraznejšia a športovejšia než kedykoľvek predtým. Čo všetko sa teda na modeli zmenilo, okrem nepochybne pohľady priťahujúceho vzhľadu karosérie?

Dizajn

Príchod novej generácie radu 4 Coupé bol ostro sledovaný a predstavuje uvedenie asi najkontroverznejšieho modelu od radu 7 E65. Ihneď po únikoch neoficiálnych fotografií, ale aj po ostrom debute, sa následne puristickí fanúšikovia BMW rozdelili na dva druhy - buď vzhľadu prišli na chuť, alebo model úplne zatracujú.

Rozhodujúcim faktorom bude aj to, v akej bude model výbave/prevedení. Zároveň často platí, že pri osobnom stretnutí je pocit z novinky lepší, o čom sme sa presvedčili aj pri zavádzaní veľkých masiek chladiča u modelov 7 a X7. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.