Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2020, 14:05

Najpredávanejší Hyundai prichádza v novej forme. Poznáme slovenskú cenu

Prvé kusy novej i30-ky sa v predajniach Hyundai na našom trhu objavia v júli, objednať vozidlá je však možné už teraz.

Najpredávanejší Hyundai prichádza v novej forme. Poznáme slovenskú cenu
Zdroj: Hyundai

Kórejská automobilka Hyundai nerozvírila vody na slovenskom trhu len so svojim vôbec prvým hothatchov v histórii. Aj základná "civilná" verzia modelu i30 N totiž poriadne potrápila konkurenciu a s 3 482 registrovanými kusmi sa stal Hyundai i30 v minulom roku i štvrtým najpredávanejším modelom na Slovensku vôbec.

Od momentu, kedy tretia generácia obľúbeného modelu prišla na svet (rok 2016), už ubehol nejaký ten piatok a prišiel čas na modernizáciu. Zmenil sa nielen vzhľad, ale upravené boli i technické riešenia a aktuálne je už známa i slovenská cena vylepšenej verzie. Slovenské zastúpenie totiž zverejnilo oficiálny cenník, pričom do predaja vstúpi novinka v júli tohto roka. Jej výroba už odštartovala v českých Nošoviciach.

Športový imidž pre všetkých

V ponuke v súvislosti s modeli i30 aj naďalej ostávajú všetky tri karosárske verzie – hatchback, kombi a štýlový fastback. Exteriér je odvážnejší, no zachováva si stále tiež elegantnosť. Predná časť sa vyznačuje širším postojom, širšia je aj mriežka so zvýrazneným 3D vzorom, pribudli nové štíhle svetlomety s voliteľnou technológiou MFR LED a nové denné svetlá v tvare V, ktoré dopĺňajú moderný a najmä dynamický dizajn prednej časti.

V zadnej časti nájdeme prepracovaný nárazník, ktorý bol vyvinutý, aby zlepšil aerodynamický výkon. Zadné kombinované LED-ky majú taktiež tvar V a dotvárajú symetrický efekt medzi prednou a zadnou časťou vozidla. K dispozícii sú teraz i nové 16 a 17-palcové disky z ľahkej zliatiny.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.