Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2020, 14:08

Najtradičnejšie BMW prichádza v novej forme. V čom prekonáva ostatné modely značky?

BMW radu 5 sa chystá za pomoci modernizácie súčasnej generácie upevniť svoje postavenie medzi prémiovými automobilmi vyššej strednej triedy.

Najtradičnejšie BMW prichádza v novej forme. V čom prekonáva ostatné modely značky?
Zdroj: BMW

Fanúšikovia nemeckej prémiovej značky BMW sa dočkali. Výrobca totiž predstavil hneď niekoľko noviniek, medzi ktorými je aj očakávaný modernizovaný rad 5. Model, ktorý má najbohatšiu tradíciu zo všetkých aktuálnych modelov vyrábaných mníchovskou automobilkou, prináša špičkové inovácie v oblasti asistenčných systémov, ovládania, konektivity a nechýba ani zlepšená hospodárnosť vďaka upravenej ponuke motorizácií.

Od uvedenia súčasnej generácie "päťky" Sedan a Touring na trh sa jej na celom svete predalo vyše 600-tisíc kusov. BMW radu 5 Sedan, ktoré bolo prvýkrát predstavené v roku 1972 a teraz sa vyrába jeho už siedma generácia, sa teší celosvetovej obľube ako manažérsky automobil pre náročných zákazníkov. Súčasne BMW radu 5 Touring, ktoré sa od roku 1991 vyrába v piatej generácii, dokonale spája vyváženú dynamiku a prvotriedny komfort s priestrannejším interiérom.

Atraktívnejší zovňajšok

Modernizácia sa na modeli podpísala najmä v dvoch smeroch. Jedným z nich je samotný dizajn a teda najmä predná časť vozidla, ktorá prešla mnohými zmenami. Šírka, výška a rázvor sa nemenil, ale pridaných 27 milimetrov (BMW radu 5 Sedan) / 21 milimetrov (BMW radu 5 Touring) na dĺžke podčiarkuje eleganciu vozidla i dynamickejší charakter. Oba modely teraz dosahujú 4 963 milimetrov.

Najvýraznejšie sú zrejme nové úzke LED svetlomety s prepracovanou vnútornou grafikou denného svietenia v tvare L. Už v základe bude model využívať LED technológiu, avšak za príplatok sú k dispozícii aj laserové svetlá BMW Laserlight alebo adaptívne svetlomety s neoslňujúcim asistentom diaľkových svetiel BMW Selective Beam s matrixovou LED technológiou a štvoricou segmentov.

Pozmenená je aj tradičná maska chladiča, avšak nie po vzore ostatných kolegov z ponuky značky. Mohutných "ľadviniek" sa teda ešte modernizovaný rad 5 nedočkal a zostáva verný o niečo kompaktnejšiemu prevedeniu (hoci boli s faceliftom zväčšené).

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.