Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 14:36

Len dva kusy pre Slovensko. Exkluzívny Hyundai štartuje svoj netradičný predaj

Do predaja smeruje jeden kus z dvojice exkluzivitiek vyhradených pre slovenský trh. Netradičnou formou model i30 N Project C podporí boj proti rakovine.

Len dva kusy pre Slovensko. Exkluzívny Hyundai štartuje svoj netradičný predaj
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Kórejská automobilka Hyundai nedávno zamiešala karty na trhu s hothatchmi. Svojim vôbec prvým ostrým modelom novo vzniknutej divízie N s označením i30 N dokázala poraziť aj ostrielaných konkurentov a ovládnuť predaje tejto triedy na Slovensku.

Hyundai i30 N sa stal najpredávanejším športovým hatchbackom i minulý rok, pričom ponuku už stihol doplniť aj ďalší variant v podobe i30 Fastback N. Tam to však nekončí a kvôli veľkému úspechu sa výrobca rozhodol model ešte pred prípadným faceliftom (ktorý sa vzhľadom na modernizáciu bežnej verzie i30 očakáva) ozvláštniť limitovanou edíciou označenou prívlastkom Project C.

Pre celý svet sa vyrobilo len 600 exkluzívnych kúskov a na slovenský trh boli vyhradené iba dva kusy - jeden poslúži na marketingové a propagačné účely, no druhý v týchto chvíľach smeruje do predaja.

Nezvyčajný predaj

Keďže ide o jediný aktuálne predávaný kus na Slovensku, Hyundai sa rozhodol pre netradičný spôsob. Jedinou cestou je účasť v súťaži, v ktorej výhrou je predkupné právo na toto výnimočné auto. Záujemca navyše sám stanoví cenu, ktorú je ochotný za vozidlo zaplatiť. Rozdiel medzi ponúknutou a cenníkovou cenou modelu, ktorá je 39 990 eur s DPH, venuje následne Hyundai pacientskej organizácii NIE RAKOVINE.

„Ako partner pacientskej organizácie NIE RAKOVINE, ktorá odvádza fantastickú prácu na poli prevencie, edukácie a pomoci onkologickým pacientom a ich rodinám, ponúkame do predaja náš aktuálne najexkluzívnejší model – i30 N Project C zo 600-kusovej limitovanej edície. Jeho predajom chceme prispieť na boj so zákernou chorobou,“ hovorí o aktivite Marek Kopča, marketing a PR manager Hyundai Motor Slovakia. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 53% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.