Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2020, 11:40

Škoda predstavila jedinečnú verziu svojho najmenšieho SUV. Dostane aj prvok z Octavie

Kamiq je ako prvé SUV automobilky k dispozícii vo variante Scoutline, pričom novinka znázorňuje mestské vozidlo s robustným offroadovým vzhľadom.

Škoda predstavila jedinečnú verziu svojho najmenšieho SUV. Dostane aj prvok z Octavie
Zdroj: Škoda

Popularita športovo-úžitkových vozidiel je v súčasnosti nepopierateľná. Dokazujú to predajné rebríčky, ale ja postupné obohacovanie ponúk rôznych výrobcov o nové SUV či crossover modely, rovnako ako o ich ďalšie a ďalšie možné verzie. 

K tejto skupine sa teraz pridáva aj český výrobca, ktorý chcel svoju najmenšiu terénne ladenú SUV novinku odhaliť na ženevskom autosalóne v marci, avšak koronavírus a s ním spojené opatrenia tento zámer zatrhli.

​A hoci sa začiatkom roka zverejnili prvé snímky a informácie, premiéra mala prebehnúť v Ženeve. Ženevský autosalón bol zrušený a po niekoľkomesačnom odložení sa rozhodla Škoda informovať verejnosť o novinke detailnejšie aspoň pomocou videa.

Tým sa majú do istej miery kompenzovať aj neuskutočnené novinárske prvé medzinárodné jazdy, ktoré sa opäť kvôli zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19 nemohli konať. Zdá sa, že kvalitu a prednosti modelu teda vyskúšame až po uvedení na trh v bežnom redakčnom teste.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.