Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2020, 11:40

Škoda predstavila jedinečnú verziu svojho najmenšieho SUV. Dostane aj prvok z Octavie

Kamiq je ako prvé SUV automobilky k dispozícii vo variante Scoutline, pričom novinka znázorňuje mestské vozidlo s robustným offroadovým vzhľadom.

Škoda predstavila jedinečnú verziu svojho najmenšieho SUV. Dostane aj prvok z Octavie
Zdroj: Škoda

Popularita športovo-úžitkových vozidiel je v súčasnosti nepopierateľná. Dokazujú to predajné rebríčky, ale ja postupné obohacovanie ponúk rôznych výrobcov o nové SUV či crossover modely, rovnako ako o ich ďalšie a ďalšie možné verzie. 

K tejto skupine sa teraz pridáva aj český výrobca, ktorý chcel svoju najmenšiu terénne ladenú SUV novinku odhaliť na ženevskom autosalóne v marci, avšak koronavírus a s ním spojené opatrenia tento zámer zatrhli.

​A hoci sa začiatkom roka zverejnili prvé snímky a informácie, premiéra mala prebehnúť v Ženeve. Ženevský autosalón bol zrušený a po niekoľkomesačnom odložení sa rozhodla Škoda informovať verejnosť o novinke detailnejšie aspoň pomocou videa.

Tým sa majú do istej miery kompenzovať aj neuskutočnené novinárske prvé medzinárodné jazdy, ktoré sa opäť kvôli zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19 nemohli konať. Zdá sa, že kvalitu a prednosti modelu teda vyskúšame až po uvedení na trh v bežnom redakčnom teste.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.