Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2020, 11:35

Najelektrifikovanejší Ford v ponuke? Poznáme slovenskú cenu štýlového SUV

Kuga teraz prichádza s bohatým výbavovým zastúpením, ale i rôznymi hybridnými motorizáciami. Aj preto ide o najelektrifikovanejšie vozidlo v histórii.

Najelektrifikovanejší Ford v ponuke? Poznáme slovenskú cenu štýlového SUV
Zdroj: Ford

O tom, že Kuga je pre automobilku Ford kľúčovým modelom netreba pochybovať. Dokazujú to i predajné čísla, veď na európskom trhu ide o najpredávanejšie SUV značky a po modeloch Fiesta a Focus je to dokonca tretie najpredávanejšie auto výrobcu v tomto regióne.

S príchodom novej generácie má ísť podľa slov automobilky taktiež o najelektrifikovanejšie auto v ponuke a aj celkovo v histórii. Zákazníci si vlani kúpili 161 400 modelov Kuga, čo je nárast takmer o päť percent, ktorý prispel k minuloročnému nárastu predaja SUV modelov Ford o viac ako šesť percent.

„Úplne nová Kuga je naším najlepším príkladom dizajnového prístupu spoločnosti Ford so zameraním na človeka. Vývoj prebiehal v úzkej spolupráci so zákazníkmi vlastniacimi SUV, aby sme vedeli ponúknuť výrazný štýl, bezprecedentnú ponuku pohonných jednotiek, prvotriedny komfort a pokročilé technológie, ktoré uľahčujú majiteľom život v aute aj mimo neho,“ povedal Stuart Rowley, prezident spoločnosti Ford of Europe.

Atraktívny dizajn a tri verzie

Kuga je teraz postavená na novej flexibilnej globálnej architektúre spoločnosti Ford pre pohon predných kolies, ktorá podporuje vylepšenú aerodynamiku pre nižšiu spotrebu paliva a oproti predchádzajúcim modelom, a pri porovnaní variantov s ekvivalentnými pohonnými jednotkami, má až o 80 kilogramov nižšiu hmotnosť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.