Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2020, 11:35

Najelektrifikovanejší Ford v ponuke? Poznáme slovenskú cenu štýlového SUV

Kuga teraz prichádza s bohatým výbavovým zastúpením, ale i rôznymi hybridnými motorizáciami. Aj preto ide o najelektrifikovanejšie vozidlo v histórii.

Najelektrifikovanejší Ford v ponuke? Poznáme slovenskú cenu štýlového SUV
Zdroj: Ford

O tom, že Kuga je pre automobilku Ford kľúčovým modelom netreba pochybovať. Dokazujú to i predajné čísla, veď na európskom trhu ide o najpredávanejšie SUV značky a po modeloch Fiesta a Focus je to dokonca tretie najpredávanejšie auto výrobcu v tomto regióne.

S príchodom novej generácie má ísť podľa slov automobilky taktiež o najelektrifikovanejšie auto v ponuke a aj celkovo v histórii. Zákazníci si vlani kúpili 161 400 modelov Kuga, čo je nárast takmer o päť percent, ktorý prispel k minuloročnému nárastu predaja SUV modelov Ford o viac ako šesť percent.

„Úplne nová Kuga je naším najlepším príkladom dizajnového prístupu spoločnosti Ford so zameraním na človeka. Vývoj prebiehal v úzkej spolupráci so zákazníkmi vlastniacimi SUV, aby sme vedeli ponúknuť výrazný štýl, bezprecedentnú ponuku pohonných jednotiek, prvotriedny komfort a pokročilé technológie, ktoré uľahčujú majiteľom život v aute aj mimo neho,“ povedal Stuart Rowley, prezident spoločnosti Ford of Europe.

Atraktívny dizajn a tri verzie

Kuga je teraz postavená na novej flexibilnej globálnej architektúre spoločnosti Ford pre pohon predných kolies, ktorá podporuje vylepšenú aerodynamiku pre nižšiu spotrebu paliva a oproti predchádzajúcim modelom, a pri porovnaní variantov s ekvivalentnými pohonnými jednotkami, má až o 80 kilogramov nižšiu hmotnosť.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.