Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2020, 11:40

Mestská Honda prichádza už len ako hybrid. Poznáme jej odvážnu slovenskú cenu

Honda Jazz vo svojej praktickosti a priestrannosti prerástla hranice segmentu B. Vďaka jej veľkosti a tvaru hovoríme skôr o MPV na pomedzí segmentov B a C.

Mestská Honda prichádza už len ako hybrid. Poznáme jej odvážnu slovenskú cenu
Zdroj: Honda

Keď sa spomenie model Jazz od japonského výrobcu Honda, mnohí si predstavia priestor, s ktorým dokázal tento kompaktný zástupca skvele pracovať. magické sedadlá a vzdušnosť boli predpoklady na to, aby ste aj v pomerne malom vozidle nepociťovali "stavy klaustrofóbie".

Po príchode novej generácie, ktorá by mala na slovenský trh doraziť v júni, by sa pri vyslovení názvu modelu ľuďom mala vybaviť ešte jedna informácie. Nastávajúca novinka totiž dostala prvýkrát dvojmotorovú hybridnú pohonnú jednotku a s bežným výhradne spaľovacím motorom už k dispozícii nebude.

​Honda Jazz teda nesie nový znak hnacieho ústrojenstva e:HEV, pričom je podľa slov samotnej automobilky postavená s dôrazom na špičkový komfort a priestor, ktorými je Jazz už roky známy, ale taktiež výnimočnou jazdnou dynamikou „EV-like“, pokročilou technológiou a bezpečnostnými funkciami.

Mnohých možno zaskočí cenovka, ktorú novinka na Slovensku od zastúpenia dostala. Netreba totiž čakať žiadne hodnoty na úrovni 10-tisíc eur, nakoľko Jazz sa odvážil štartovať až na takmer dvojnásobku.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.