Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2020, 13:10 Aktualizované dňa 05.05.2020 o 13:44

Zistenie HN: Od zajtra môžu fungovať aj autoškoly. Úplne na nás zabudli, nevieme si to predstaviť, odkazujú

Vzhľadom na dobrý vývoj situácie so šírením koronavírusu na Slovensku sa v stredu 6. mája zavádzajú ďalšie dve fázy z plánu otvárania prevádzok.

Zistenie HN: Od zajtra môžu fungovať aj autoškoly. Úplne na nás zabudli, nevieme si to predstaviť, odkazujú
Zdroj: TASR

Po vlne prísnych vládnych opatrení, ktorých účelom bolo zamedzenie či spomalenie šírenia nebezpečného koronavírusu na Slovensku a ochrana obyvateľov, sa pomaly pristupuje k ich postupnému uvoľňovaniu. 

V pondelok po stretnutí s konzíliom epidemiológov premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii oznámil, že vzhľadom na dobrý vývoj súvisiaci so šírením nového koronavírusu na Slovensku sa môžu už od stredy 6. mája spojiť fázy 2 a 3 z plánu otvárania prevádzok.

Spadá sem napríklad prevádzka obchodov a služieb bez obmedzenia rozlohy, vonkajšie terasy verejného stravovania, rehabilitačné služby, múzeá, galérie, knižnice a výstavné siene.

Povolené bude i krátkodobé ubytovanie bez spoločného stravovania, prevádzku môžu spustiť kaderníctva, pedikúry a manikúry, vonkajšie turistické atrakcie, taxislužby, bohoslužby a svadby.

Všetko však za prísnych hygienických podmienok. So zavedením druhej a tretej fázy majú povolené opäť rozbehnúť svoju prevádzku a výučbu aj autoškoly.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.