Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2020, 13:10 Aktualizované dňa 05.05.2020 o 13:44

Zistenie HN: Od zajtra môžu fungovať aj autoškoly. Úplne na nás zabudli, nevieme si to predstaviť, odkazujú

Vzhľadom na dobrý vývoj situácie so šírením koronavírusu na Slovensku sa v stredu 6. mája zavádzajú ďalšie dve fázy z plánu otvárania prevádzok.

Zistenie HN: Od zajtra môžu fungovať aj autoškoly. Úplne na nás zabudli, nevieme si to predstaviť, odkazujú
Zdroj: TASR

Po vlne prísnych vládnych opatrení, ktorých účelom bolo zamedzenie či spomalenie šírenia nebezpečného koronavírusu na Slovensku a ochrana obyvateľov, sa pomaly pristupuje k ich postupnému uvoľňovaniu. 

V pondelok po stretnutí s konzíliom epidemiológov premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii oznámil, že vzhľadom na dobrý vývoj súvisiaci so šírením nového koronavírusu na Slovensku sa môžu už od stredy 6. mája spojiť fázy 2 a 3 z plánu otvárania prevádzok.

Spadá sem napríklad prevádzka obchodov a služieb bez obmedzenia rozlohy, vonkajšie terasy verejného stravovania, rehabilitačné služby, múzeá, galérie, knižnice a výstavné siene.

Povolené bude i krátkodobé ubytovanie bez spoločného stravovania, prevádzku môžu spustiť kaderníctva, pedikúry a manikúry, vonkajšie turistické atrakcie, taxislužby, bohoslužby a svadby.

Všetko však za prísnych hygienických podmienok. So zavedením druhej a tretej fázy majú povolené opäť rozbehnúť svoju prevádzku a výučbu aj autoškoly.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.