Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2020, 11:31

Seat spustil objednávky svojho najpredávanejšieho modelu. Poznáme slovenskú cenu

Predaj novinky je možný cez vzdialenú platformu SEAT@Home alebo oddnes dokonca i osobne za prísnych podmienok. Opätovné spustenie výroby v závode Martorell je naplánované od 27. apríla tohto roka.

Seat spustil objednávky svojho najpredávanejšieho modelu. Poznáme slovenskú cenu
Zdroj: Seat

Po premiére novej generácie Octavie či Golfu sa dostal na rad aj španielsky brat v podobe modelu Seat Leon. Ten odštartoval svoju históriu v roku 1999, pričom na trhu pôsobil v celkom troch generáciách. Do dnešných dní sa z neho predalo viac ako 2,2 milióna kusov, z toho vyše milióna pripadá na najúspešnejšiu tretiu generáciu, odhalenú v roku 2012.

Seat Leon sa teda postupom času vypracoval na vôbec najpredávanejší model španielskej značky a zároveň patrí aj k jej najdôležitejším modelom. Niet sa teda čomu čudovať, že po úspechu tretej generácie sa dočkal omladenia a najmä príchodu množstva moderných technológii vo svojej novej štvrtej generácii.

Evolučný dizajn

Novinka sa v porovnaní so svojim predchodcom vyznačuje výraznou evolúciou dizajnu. Dostala nové výrazové prostriedky dizajnu exteriéru a interiéru, ktoré dodávajú vozidlu výraznejší charakter. Prispievajú k tomu i zväčšené vonkajšie rozmery, výraznejšia predná časť a mäkšie línie karosérie. Podobnosť s inými novými modelmi značky je následne najmä v úzkych predných svetlometoch a maske chladiča.

Leon teraz osvetľuje cestu v segmente celým radom inovatívnych osvetľovacích technológií na báze svietiacich diód LED, ako priebežné ambientné osvetlenie v interiéri, vzájomne prepojené zadné skupinové svetlá, dynamické smerové svetlá, svetlomety Full LED a uvítacie osvetlenie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 62% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.