Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2020, 12:46

Hyundai prináša detailný pohľad do interiéru novinky. Bude konkurovať Škode Fabia

Jeden z najobľúbenejších modelov Hyundai v Európe sa dočkal novej generácie. Tá prináša poriadne zmeny, ktoré zvýšia pohodlie i bezpečnosť na palube.

Hyundai prináša detailný pohľad do interiéru novinky. Bude konkurovať Škode Fabia
Zdroj: Hyundai

Spoločnosť Hyundai Motor predstavila úplne nový model i20 s revolučným a ambicióznym dizajnom, ktorý vychádza z nového dizajnového jazyka značky s označením Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť). "S najlepšími možnosťami konektivity a s najkomplexnejšou bezpečnostnou výbavou v triede prináša do segmentu B úplne nové štandardy", tvrdí automobilka.

​Úplne nový Hyundai i20 predstavuje tretiu generáciu úspešného vozidla značky, ktoré sa prvý raz predstavilo v roku 2008. Najnovšie prevedenie malo zažiť svetovú premiéru pri príležitosti ženevského autosalónu, avšak nakoľko došlo k jeho zrušeniu, debut prebehol podobne ako pri iných novinách ďalších značiek prostredníctvom internetu.

Jeden z najúspešnejších modelov značky dostal okrem kompletne prepracovaného dizajnu exteriéru aj širokú paletu technologických vylepšení. Automobilka už pred časom zverejnila niektoré informácie, avšak teraz ich dopĺňa o ďalšie detaily i komplexnejšie fotografie interiéru.

Kvalita a priestrannosť

Medzi novinky v kabíne patria nepochybne lepšie materiály a tiež dve 10,25-palcové obrazovky pozostávajúce z prístrojovej dosky a navigačného systému s dotykovou obrazovkou, pričom obe sú vizuálne zapracované do palubnej dosky.

Okrem toho sa špičkový balík bezpečnostných prvkov Hyundai SmartSense rozšíril o niekoľko noviniek vrátane novej generácie predkolízneho asistenčného systému Forward Collision-Avoidance Assist, ktorý teraz pre väčšiu bezpečnosť na cestách dokáže zaznamenávať už aj chodcov a cyklistov. Novinkou je okrem mnohých ďalších bezpečnostných a asistenčných systémov aj nový tempomat Navigation-based Smart Cruise Control, ktorý využíva údaje z navigácie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.