Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2020, 12:15

Kia predstavila konkurenta pre nemeckú prémiu. Najväčšie SUV to hrá na Američana​

Vďaka novej platforme modelu Sorento budú k dispozícii rôzne pohonné jednotky, ale pribudol i väčší priestor, viac pohodlia a príjemnejšia jazda - aj v teréne.

Kia predstavila konkurenta pre nemeckú prémiu. Najväčšie SUV to hrá na Američana​
Zdroj: Kia

V záplave informácií o šíriacom sa koronavíruse a uvádzaní prísnych opatrení, sa premiéra dôležitého a najmä najväčšieho športovo-úžitkového vozidla značky Kia tak trochu stratila. Mnohí totiž nepostrehli, že koncom minulého týždňa prebehol svetový online debut kórejskej novinky. 

Aj keď oficiálne predstavenie prebehlo pred niekoľkými dňami, množstvo informácií vypustila automobilka do sveta už predtým. Veľa prekvapení teda slávnostný príchod nepriniesol, avšak aj napriek tomu sme si minimálne potvrdili dovtedy predpokladané parametre. Poďme na to však pekne poporiadku. 

Americký dizajn

Nová generácia modelu Sorento chce dobíjať svetové trhy a preto sa výrobca rozhodol upriamiť vzhľad vozidla na modely skvele predávajúce sa najmä v amerických končinách. Dizajn je teda ladený na nôtu Američanov, no rozhodne si získa priaznivcov aj v Európe. Mohutné a v podstate najväčšie ponúkané SUV značky sa ostrosťou hrán vracia do minulosti a môžeme povedať, že to prospieva. 

Novinka pôsobí dospelo, prednú časť zdobí veľká maska chladiča doplnené o nadväzujúce LED svetlomety a zadnú časť následne zdobia delené koncové svetlá i mohutný strešný spojler. Auto plné prelysov a hrán, najmä teda v oblasti nárazníkov a piatych dverí. Zaujímavosťou je pri pohľade z profilu tvarované okienko za zadnými dverami. Záujemca si potom môže zvoliť z celkom 10 farieb a diskov kolies v rozmere od 17 po 20-palcov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.