Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2020, 14:10

Škoda ukázala novú verziu "revolučného" modelu. Na predaj však nebude

V poradí už siedme študentské vozidlo pokračuje v tradícii a verejnosti by malo byť podľa predbežných plánov predstavené v júni tohto roka.

Škoda ukázala novú verziu "revolučného" modelu. Na predaj však nebude
Zdroj: Škoda

Škoda Scala bola pre automobilku pomerne zlomový model. Okrem toho, že táto novinka nahradila známy Rapid a Rapid Spaceback, tak priniesla do portfólia značky nový dizajnový jazyk a tiež riešenie interiéru.

Taktiež sa do výbavy dostali prvky, ktoré boli predtým výsadou luxusnejším modelov, no zároveň zostala značky pri Scale verná "Simply Clever" praktickým detailom i stále dostupnej cene (hoci sa oproti Rapidu o niečo zvýšila). 

​Už od roku 2014 rozbehla Škoda Auto tradíciu štúdií žiackych automobilov a od tej doby si študenti Stredného odborného učilišťa Škoda Auto v Mladej Boleslavi môžu každý rok navrhnúť, zrekonštruovať a následne aj sami kompletne postaviť mimoriadny koncept vozidla podľa svojich predstáv.

Iné to nebude ani tento rok, kedy sa ambiciózneho projektu zúčastní celkom 20 žiakov Škoda Akadémie, ktorí sa rozhodli, že navrhnú a postavia model vychádzajúci práve z "revolučnej" Škody Scala.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.