Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2020, 12:34

Poznáme najlepšie značky áut, podľa prieskumu Consumer Reports 2020

Zverejnené boli výsledky každoročného prieskumu spokojnosti zákazníkov, vedeného spotrebiteľskou organizáciou Consumer Reports. Rozhodovalo viacero faktorov.

Poznáme najlepšie značky áut, podľa prieskumu Consumer Reports 2020
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Spotrebiteľská organizácia Consumer Reports je známa svojimi každoročnými prieskumami spokojnosti zákazníkov s výrobcami vozidiel, ale taktiež prináša najrôznejšie rebríčky zostavené podľa špecifických zameraní - napríklad zoznam najspoľahlivejších vozidiel.

V galérii nájdete kompletné poradie jednotlivých značiek aj s dosiahnutým počtom bodov:

​Teraz sa organizácia zamerala práve na celkové vyhodnotenie spokojnosti zákazníkov s jednotlivými značkami áut. Do hodnotenia a teda zostavenia poradia zakomponovala okrem poznatkov zákazníkov, ktoré uviedli v ankete pozostávajúcej z otázok v sedemnástich kategóriách, aj výsledky z nárazových testov a zo svojich nezávislých testov jednotlivých modelov. 

Do úvahy sa brala taktiež spoľahlivosť áut značky či spokojnosť s predajným i popredajným servisom predajcov. Zaujímavosťou je, že sa na prvých priečkach   zozname najlepších značiek roka, ale dokonca ani do prvej desiatky rebríčka nedostal žiadny domáci americký výrobca.

​Rebríček teda prináša komplexný prehľad, ktorá značka áut je najlepšia a zároveň ponúka najlepšie modelové portfólium. Organizácia Consumer Reports je v zámorí uznávanou autoritou, ktorá hodnotí kvalitu výrobkov a služieb, testuje rôzne produkty (vrátane automobilov) a vyhodnocuje ich kvalitu.

​Hoci ide o americký prieskum a teda aj názory miestnych zákazníkov, relevantné výsledky má rebríček aj pre nás - mnoho značiek totiž predáva modely po celom svete a aj na našom trhu.