Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2020, 13:39

Svetoznámy skladateľ zúročí svoje skúsenosti netradičnou formou. Pripravil zvuk pre elektromobil

Ozvučenie signalizujúce pripravenosť vozidla na jazdu bude k dispozícii od júla 200 vo všetkých elektrických i plug-in hybridných vozidlách značky BMW. Kľúčovým má byť však model BMW i4.

Svetoznámy skladateľ zúročí svoje skúsenosti netradičnou formou. Pripravil zvuk pre elektromobil
Zdroj: BMW

Na poslednú chvíľu zrušený ženevský autosalón spôsobil mnohým automobilkám výrazné problémy. Prípravy už totiž finišovali a napokon museli svetové značky predstavovať svoje novinky prostredníctvom online platformy na internete. Na výstavisku mal priťahovať pozornosť v stánku BMW najmä koncept pripravovaného elektromobilu s označením i4. A nielen to, má ísť o najdôležitejšie vozidlo automobilky za posledné roky. 

BMW Concept i4 posunie svojim príchodom elektrický pohon do centra značky a zároveň prináša novú éru radosti z jazdy, ktorá je pre automobilku charakteristická. Sériové prevedenie štúdie má niesť meno BMW i4 a do sériovej výroby má postúpiť už v roku 2021 ako prvý čisto elektricky poháňaný model prémiovej strednej triedy.

Po uvedení sériovej verzie by mal mať model dojazd až 600 kilometrov (podľa cyklu WLTP), výkon siahajúci na hodnotu 390 kW (530 koní), akceleráciu z nuly na stovku má zvládnuť podľa predbežných dohadov za asi štyri sekundy a maximálka bude stanovená na viac ako 200 kilometrov za hodinu. Nielen pre značku, ale aj pre trh by mohlo ísť teda o kľúčový elektrický model prémiovej triedy. 

Dizajnu karosérie dominujú úzke predné svetlá i veľké ľadvinky. Tie budú vertikálne natiahnuté a podobný vzhľad sa očakáva aj na pripravovanej novej generácii BMW radu 4. Dizajn exteriéru prispôsobili v značke priaznivej aerodynamike, ktorá by prispievať ku spomínanému vyššiemu dojazdu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.