Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2020, 16:39

Nová značka Cupra vyrobila svoje prvé sériové auto. Diesel pod kapotou nečakajte

Model menom Formentor sa pretavil zo štýlového konceptu na vôbec prvé vlastné sériové vozidlo značky Cupra. Premiéru mala novinka pôvodne zažiť na výstavisku v Ženeve.

Nová značka Cupra vyrobila svoje prvé sériové auto. Diesel pod kapotou nečakajte
Zdroj: Cupra

Online ženevský autosalón pokračuje ďalej a medzi v týchto dňoch predstavované novinky patrí i nový športovo-ladený model osamostatnenej značky Cupra. Kedysi obľúbený úpravca modelov Seat sa vybral vlastnou cestou a po úvodnom športovo-úžitkovom vozidle Cupra Ateca či nedávno predstavenom ostrom "Kráľovi Leonov" v najnovšej generácii, prichádza čas aj na prvý vlastný sériový model.

Značka Cupra predstavuje sériovú podobu modelu Formentor, prvého automobilu vyvinutého novou značkou už od samotného základu. Výkonný crossover má špecifickú DNA značky a je navrhnutý či skonštruovaný s ohľadom na požiadavky blízkej budúcnosti. V súlade s vývojom trhu spája novinka benefity výkonného automobilu s kvalitami SUV nadväzujúc na tradíciu modelov značky Cupra v čase, kedy segment CUV zažíva prudký rast.

„Cupra Formentor predstavuje veľký krok na našej ceste urobiť značku atraktívnou pre milovníkov automobilov. S fascinujúcim dizajnom, vysoko výkonným pohonom vrátane systému plug-in hybrid sme vytvorili model Formentor ako výnimočný automobil pre výnimočných ľudí,“ povedal v súvislosti s internetovou premiérou Wayne Griffiths, CEO a predseda predstavenstva značky Cupra.

Okorenený dizajn priláka pozornosť

Formentor, prvý model skonštruovaný exkluzívne pre túto značku, je pomenovaný podľa najkrajšieho mysu na španielskom ostrove Mallorca v súostroví Baleáry. Skaly modelované vetrom poslúžili tímu dizajnérov ako inšpirácia pre bočné blistre, vyjadrujúce dynamiku a vytvárajúce dojem pohybu auta.

Nechýba dvojfarebne lakovaná karoséria na jednej strane pripomínajúc robustný terénny automobil, no dizajn estetickými prvkami vizuálne odľahčuje siluetu vozidla. Z prednej časti cítiť inšpiráciu modelmi Seat s úzkymi hlavnými svetlometmi, avšak pribudli okrúhle prídavné svetlá, agresívne tvarovaný nárazník a samozrejme maska chladiča s logom Cupra.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.