Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2020, 11:16

Prichádza apokalypsa? S týmto offroadovým špeciálom na ňu budete nepochybne pripravení

Páčia sa vám populárne SUVčka? Koncept Lexusu a kanadskej divízie vám však ponúkne nepochybne lepšie jazdné vlastnosti - v ťažkom teréne.

Prichádza apokalypsa? S týmto offroadovým špeciálom na ňu budete nepochybne pripravení
Zdroj: Lexus

Môže byť luxusné SUV expedičným offroadovým spoločníkom či vozidlom na apokalyptické chvíle? Modifikovaný model Lexus GX od kanadskej divízie automobilky potvrdzuje, že sa to skutočne dá zrealizovať. GX Overland je totiž po zásadných úpravách pripravený zdolať aj najťažší terén a poskytnúť nocovanie kdekoľvek v divočine. 

Výstavný Lexus GX Overland priam vyzýva vyraziť do náročného terénu. Pneumatiky Toyo Open Country s výrazným dezénom, odolné disky, zavesenie a odpruženie kolies s tlmičmi nárazov si majú poradiť s rôznymi ťažkými prekážkami pri jazde mimo spevnených ciest.

Podvozkové časti následne chránia dodatočné kryty a na bokoch vozidla sú umiestnené i odolné pancierové prahy čiernej farby.

​V prednej časti vozidla sa pod mohutnou maskou chladiča vyníma rám so šikovne ukrytým navijakom. Pre dlhé expedície mimo civilizácie je vozidlo vybavené ľahko rozložiteľným strešným stanom s posteľou a veľkou markízou.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.