Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2020, 12:10

Hyundai predstavil svoj vylepšený bestseller. Ohroziť môže nielen obľúbený Golf

  • Novinka sa vyznačuje novým dizajnom, pokročilými funkciami konektivity a ponúka elektrifikovanú 48 V mild-hybridnú alternatívu, ktorá prispieva k nižšej spotrebe paliva.
  • Nový Hyundai i30 sa začne na Slovensku predávať v druhom štvrťroku 2020. Výstavnú premiéru zažije na autosalóne v Ženeve.
Hyundai predstavil svoj vylepšený bestseller. Ohroziť môže nielen obľúbený Golf
Zdroj: Hyundai

Spoločnosť Hyundai Motor zverejnila nové podrobnosti o svojom modeli i30, ktorý patrí k najpredávanejším vozidlám značky na Slovensku, ešte pred jeho premiérou na ženevskom autosalóne. Spolu so základným modelom sa predstavila i športovo-ladená verzia N Line, ktorá bude od leta k dispozícii aj v praktickej karosárskej verzii kombi.

Zároveň ide o podstatne vylepšeného konkurenta pre obľúbený Volkswagen Golf, ale vďaka prevedeniu Fastback sa môže pri priaznivej cene triasť aj populárna Škoda Octavia. „Nový model i30 naplní potreby našich zákazníkov a zároveň bude naďalej k dispozícii za atraktívnu cenu,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe.

Krajší vzhľad

Exteriér nového modelu i30 je odvážnejší, no zachováva si elegantnosť. Predná časť sa vyznačuje širším postojom, širšia mriežka má zvýraznený 3D vzor, pribudli nové štíhle svetlomety s voliteľnou technológiou MFR LED a nové denné svetlá v tvare V dopĺňajú moderný dynamický dizajn prednej časti.

V zadnej časti je nový 5-dverový model i30 vylepšený prepracovaným nárazníkom, ktorý bol vyvinutý, aby zlepšil aerodynamický výkon. Zadné kombinované LED-ky majú tvar V a dotvárajú symetrický efekt medzi prednou a zadnou časťou vozidla. K dispozícii sú teraz i nové 16 a 17-palcové disky z ľahkej zliatiny.

Dizajn interiéru prináša okrem iného prepracovanejšie a modernejšie vetracie otvory. Novinkou sú aj tri nové farby interiéru Pewter Gray, Ebony Brown a Charcoal Grey. V ponuke zostáva aj existujúce čierne prevedenie interiéru. Sedadlá môžu byť potiahnuté látkou, kožou alebo kombináciou oboch, čím vzniká možnosť ôsmich kombinácií interiéru.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.