Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2020, 12:55

Bestseller Škody už prichádza aj k nám. Poznáme slovenskú cenu novej Octavie

V lete tohto roka doplní ponuku aj najslabší benzínový litrový motor a základná Active výbava. Postupne pribudnú i hybridné prevedenia, ktoré zatiaľ nekúpite.

Bestseller Škody už prichádza aj k nám. Poznáme slovenskú cenu novej Octavie
Zdroj: Škoda Auto

Tak a je tu deň, na ktorí mnohí čakali. Najpredávanejší model na Slovensku i v susednom Česku získal slovenské ceny a zároveň tým značka spúšťa predaj. Automobilka sa len nedávno popýšila úctyhodným míľnikom a to výrobou celkom sedem miliónov áut tohto modelového radu. Ten siaha hlboko do minulosti, keďže históriu začal písať v roku 1964 sedan a v roku 1971 kombi.

Novodobá Octavia prvej generácie zaznamenala úspech počas roku 1996, pri premiére na autosalóne „Mondial de l’Automobile“ v Paríži. V tomto trende pokračoval model aj vo svojej druhej a tretej generácii a koncom minulého roka sa svetu predstavila aj "revolučná" štvrtá generácia. Tá totiž prináša hneď niekoľko veľkých zmien, ktoré sme zatiaľ vo vozidle Škoda Octavia, ale tiež v škodovkách všeobecne, nemohli nájsť. 

Nová generácia narástla vo všetkých rozmeroch a je tak dlhšia a širší než predchádzajúce generácie. Ponúka tiež ešte väčší batožinový priestor, ktorý už predtým vo svojej triede vynikal - pri verzii combi je to teraz 640 litrov a pri liftback prevedení 600 litrov.

Vďaka prepracovanému dizajnu sa novinka radí, podľa nás, k aktuálne najkrajším modelom tejto českej značky. Za vzor si vzala nielen Scalu, ale aj modernizovaný Superb. ​Práve ten môže byť do istej miery v ohrození, keďže Octavia pôsobí luxusnejším dojmom než doteraz a ponúkne oproti Superbu o niečo kompaktnejšie rozmery. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.