Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2020, 11:20

Škoda Fabia kombi ešte nie je na odpis, značka ju zrejme zachová. Pomôže presun výroby Kamiqu

  • Škoda oživila projekt kombi verzie pripravovanej novej generácie Fabie. Odborárov však vadí sťahovanie modelov z českých závodov.
  • Na hlavnej fotke skica faceliftovej Fabie aktálnej tretej generácie.
Škoda Fabia kombi ešte nie je na odpis, značka ju zrejme zachová. Pomôže presun výroby Kamiqu
Zdroj: Škoda Auto

Okrem informácií zvnútra firmy naznačujú zachovanie praktickej a obľúbenej kombi verzie nové vyhlásenia šéfa škodováckych odborárov, podľa ktorého sa chystá sťahovanie časti produkcie malého crossoveru Kamiq do Bratislavy. Pravdepodobne sa tak má uvoľniť miesto práve pre kombíkovú Fabiu, píše iDNES.cz.

Odbory mladoboleslavskej automobilky sa však obávajú presunu časti výroby ďalšieho modelu, tentoraz má ísť o minuloročné nové malé SUV s označením Kamiq. "Časť jeho výroby by sa mohla presunúť z Mladej Boleslavi do výrobného závodu v Bratislave," uviedol týždenník Škodovácký odborár. Špekuluje sa tiež o presune výroby modelov Fabia i Superb.

Vedenie koncernu Volkswagen už skôr potvrdilo, že v Bratislave sa bude montovať aj časť modelov Karoq, ktorý sa vyrába v Mladej Boleslavi a v Kvasinách na Rychnovsku. "Trápi ma diskusia o budúcnosti našich modelov. Dozvedeli sme sa z Bratislavy, že tam má ísť okrem časti výroby modelu Karoq aj časť výroby modelu Kamiq. V tej dobe som si hovoril, že sa o tom nič nevie, ale teraz sa dozvedáme, že sa na tom pracuje," povedal odborový predák Jaroslav Povšík.

​Firma sa podľa odborov "zahráva s budúcnosťou pracovných miest, ziskovosťou firmy a tým aj tvorbou bonusov a ďalších zložiek odmeňovania zamestnancov". Člen predstavenstva Škody Auto Dieter Seemann podľa týždenníka Škodovácký odborár uviedol, že cieľom firmy je plná zamestnanosť a každoročne lepší finančný výsledok. "Vždy budeme pracovať len na takých scenároch, ktoré zabezpečia lepšie výsledky po všetkých stránkach," povedal Seemann.

Odbory sa kvôli presunu výroby niektorých modelov ob

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.