Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2020, 15:10

V Monaku zhorelo najlepšie a najkrajšie auto všetkých čias. Jeho cena presahuje aj milión eur

Presne na výročie 122 rokov narodenia Enza Ferrariho, 18. februára, zhorel v uliciach Monaka jeden z superdrahých klenotov z Maranella.

V Monaku zhorelo najlepšie a najkrajšie auto všetkých čias. Jeho cena presahuje aj milión eur
Zdroj: Youtube/Ratarossa

Slávne Ferrari F40 vzniklo ku 40. výročiu založenia značky a bolo tiež posledným cestným modelom, na ktorého vývoj il Commendatore osobne dohliadal pred svojou smrťou v auguste roku 1988, píše iDNES.cz.

Ikonické Ferrari vzplanulo 18. februára na ulici kňažnej Grace (Avenue Princesse Grace) v srdci monackého kniežatstva. Na jednej z najdrahších ulíc sveta zhorel unikát, ktorý sa v aukciách automobilovej smotánky predáva od 800-tisíc až po vyše milióna eur.

Nestarnúci superšport oblečený dizajnérmi štúdia Pininfarina Leonardom Fioravantim a Aldom Brovaronom pôvodne vyvíjali ako pretekársky rally špeciál (mal súperiť s monštrami skupiny B), v extrémnom utajení za rekordne krátky čas tak vznikol puristický stroj pre skutočných automobilových pilotov.

Predstavil sa v roku 1987. Superauto z Maranella tiež stojí na počiatku celého radu hyperšportov slávnej talianskej značky. Pre mnohých je teda zhorený model F40 stále najlepším autom všetkých čias a možno tiež tým najkrajším. Ako Ferrari F40 jazdí, čítajte aj v nedávnej exkluzívnej reportáži.

Mimochodom, nápad ako pomenovať to výnimočné Ferrari vnukol Commendatoremu slávny novinár Gino Rancati.