Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2020, 11:10

Takto vyzerá konkurent Fabie. Hyundai odhalil podobu nového kompaktného modelu

Výstavnú premiéru zažije nový kórejský model na ženevskom autosalóne začiatkom marca tohto roka.

Takto vyzerá konkurent Fabie. Hyundai odhalil podobu nového kompaktného modelu
Zdroj: Hyundai

Prvá generácia modelu sa svetu predstavila v roku 2008, zožala úspech a automobilka tak v tomto modelovom rade naďalej pokračuje. Po nedávnych "uniknutých" snímkach automobilka prináša aj oficiálne odhalenie s podrobnými informáciami o modeli. Tretia generácia bude nepochybne atraktívnejšia a okrem toho, predpokladá sa aj príchod jej prvej športovej N verzie.

Vzhľad zameraný na dynamiku

Úplne nový model i20 je prvým automobilom v Európe, ktorý je vybavený dizajnovým jazykom „Sensuous Sportiness“ spoločnosti Hyundai. Podobne na tom však bude po svojej premiére aj bestseller značky s označením i30.

​Oba modely sa teda budú vyznačovať harmóniou medzi štyrmi základnými prvkami: proporciou, architektúrou, dizajnom a technológiou. Účelom tohto smerovania dizajnu je vytvoriť emocionálnu hodnotu a dať vozidlám Hyundai nový osobitý vzhľad. A to sa nepochybne podarilo - model je atraktívnejší, vyzerá agresívnejšie, no zachováva si šikovné rozmery do mestskej premávky.

Strecha bola znížená o 24 milimetrov, pribudla o 30 milimetrov širšia karoséria a zväčšená bola o nepatrných päť milimetrov i dĺžka vozidla. Zmenou si prešiel tiež rázvor, ktorý sa zväčšil o + 10 milimetrov. Siluetu následne okrem špicatej prednej časti obohacujú aj 17-palcové novo navrhnuté disky kolies. Predná časť je tvorená obrovskou maskou chladiča, z ktorej vizuálne vychádzajú aj predné svetlomety.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.